suzuki.info.pl

Wszystko dookoła vitary i nie tylko (:
Dzisiaj jest ndz kwie 28, 2024 7:48 am

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1 2 Następna
Autor Wiadomość
Post: sob gru 12, 2015 7:04 pm 
Offline
1" - młody upalacz

Rejestracja: sob lut 15, 2014 5:24 pm
Posty: 84
witam, mam problem z uruchomieniem vitary, wymieniłem silnik bo bral olej(sam slupek), caly osprzęt został z mojej vitary 1,6 8v 95r, po przekładce nie chce odpalić, wszystkie kable podlaczone sprawdzane chyba ze sto razy :mrgreen: i dalej nieodpala, niema wogole iskry, cewka sprawna bo byłem u dobrego elektryka i ja sprawdzal, napiecie do cewki dochodzi tak samo do aparatu zapłonowego, czyzby padl czujnik halla? z silnika co zakladalem mam aparat zapłonowy (91r)ale on jest tylko na dwa piny i na grszke podcisnieniowa, przelozylem caly aparat podlaczylem zasilanie halla i dalej niepali, jedynie to niepodlaczylem srodkowego pina z halla bo aparat niemial wyjścia , do czego sluzy ten srodkowy sygnałowy pin? po przewaleniu wiazki dochodzi on do zaworka niebieskiego podciśnieniowego, po co w tym zaworku sygnal z halla?wszelkie sugestie mile widziane
pozdrawiam


Na górę
Post: sob gru 12, 2015 11:36 pm 
Offline
2" - starszy bagiennik
Awatar użytkownika

Rejestracja: wt lis 20, 2012 8:03 pm
Posty: 384
Lokalizacja: Poznań
slawko333 pisze:
witam, mam problem z uruchomieniem vitary, wymieniłem silnik bo bral olej(sam slupek), caly osprzęt został z mojej vitary 1,6 8v 95r, po przekładce nie chce odpalić, wszystkie kable podlaczone sprawdzane chyba ze sto razy :mrgreen: i dalej nieodpala, niema wogole iskry, cewka sprawna bo byłem u dobrego elektryka i ja sprawdzal, napiecie do cewki dochodzi tak samo do aparatu zapłonowego, czyzby padl czujnik halla? z silnika co zakladalem mam aparat zapłonowy (91r)ale on jest tylko na dwa piny i na grszke podcisnieniowa, przelozylem caly aparat podlaczylem zasilanie halla i dalej niepali, jedynie to niepodlaczylem srodkowego pina z halla bo aparat niemial wyjścia , do czego sluzy ten srodkowy sygnałowy pin? po przewaleniu wiazki dochodzi on do zaworka niebieskiego podciśnieniowego, po co w tym zaworku sygnal z halla?wszelkie sugestie mile widziane
pozdrawiam


Czujnik halla ma trzy piny bo:
-zasilanie+5V
-masa
-wyjście sygnałowe (często środkowy)

Piszesz trochę chaotycznie, dobry elektryk szybko sprawdzi czujnik halla.


Na górę
Post: ndz gru 13, 2015 7:07 am 
Offline
1" - młody upalacz

Rejestracja: sob lut 15, 2014 5:24 pm
Posty: 84
elektryk sprawdzal halla, tylko ze cos mi sie wydaje ze zle, podlaczyl aku do halla i miernik i krecil aparatem, a powinno sie przez diode i 5v, czy podpinajac prad z aku moglo sie cos w halli uszkodzic? sprawdzalem czy prad dochodzi do cewki w ten sposob; zwieralem plus i minus na wtyczce idacej do halli, slychac bylo pracujacy wtrysk i iskra przeskakiwala na cewce, czyli mozna stwierdzic ze wiazka jest dobra, i ze halla nie podaje pradu na cewke


Na górę
Post: ndz gru 13, 2015 8:48 pm 
Offline
3" - błotołaz
Awatar użytkownika

Rejestracja: pt gru 10, 2010 7:42 pm
Posty: 760
Lokalizacja: Sw michała 52
Silnik: G16A
Model: pickup
Rok prod.: 1997
a bezpiecznik koło puszki taki otwierany jak zapalniczka zippo :?:


Na górę
Post: ndz gru 13, 2015 8:57 pm 
Offline
1" - młody upalacz

Rejestracja: sob lut 15, 2014 5:24 pm
Posty: 84
kolo jakiej puszki, jakies foto poglądowe?pod maska niemam zadnych bezpiecznikow, od czego mialby być ten bezpiecznik?


Na górę
Post: pn gru 14, 2015 6:45 pm 
Offline
2" - starszy bagiennik
Awatar użytkownika

Rejestracja: pt kwie 10, 2015 8:04 pm
Posty: 139
Lokalizacja: Poznań/Złotniki
Silnik: 1.6 8v
Model: MetalTop 3D
Rok prod.: 1991
pod kierownicą /deską jest cały zbiór bezpieczników +++ dodatkowo są dwa bezpieczniczki jak by odseparowane (jeden z nich jest bodajrze własnie od pompy paliwa i zapłonu chyba ?! jak się mylę niech mnie ktos poprawi )


Na górę
Post: pn gru 14, 2015 7:13 pm 
Offline
2" - starszy bagiennik
Awatar użytkownika

Rejestracja: pt kwie 10, 2015 8:04 pm
Posty: 139
Lokalizacja: Poznań/Złotniki
Silnik: 1.6 8v
Model: MetalTop 3D
Rok prod.: 1991
jeden z tych dwóch


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Na górę
Post: pn gru 14, 2015 7:41 pm 
Offline
1" - młody upalacz

Rejestracja: sob lut 15, 2014 5:24 pm
Posty: 84
mam tylko bezpieczniki w skrzynce, niemam jakis dodatkowych osobno, sprawdzalem czy dochodzi prad do halli, dochodzi 4,99v, czyli prady wszystkie sa ok, sprawdzalem tez sam halla za pomoca diody, zamiast mrugac caly czas sie swieci, czyli ewidentnie walniety hall, zbieg okolicznosci ze padl przed sama wymiana silnika? ten czujnik dostac to jakis horror, nowego niekupi w zadnym sklepie, dzownilem do firmy ktora zajmuje sie naprawa alternatorow i aparatow i tez wogole niedostepne, uzywek po szrotach kilka jest ale wszystkie na podcisnienie, znalazlem jeden ale daleko, jutro jade i sie okaze czy vitara odzyje


Na górę
Post: pn gru 14, 2015 8:51 pm 
Offline
2" - starszy bagiennik
Awatar użytkownika

Rejestracja: pt kwie 10, 2015 8:04 pm
Posty: 139
Lokalizacja: Poznań/Złotniki
Silnik: 1.6 8v
Model: MetalTop 3D
Rok prod.: 1991
czyli prawdopodobnie się skleił ale możesz też spróbować kupić i dopasować jakiś tego typu http://www.tme.eu/pl/details/tle4905l/c ... 905lhala1/ w każdym dobrym sklepie z elektroniką coś podobnego dostaniesz za grosze...


Na górę
Post: pn gru 14, 2015 9:22 pm 
Offline
1" - młody upalacz

Rejestracja: sob lut 15, 2014 5:24 pm
Posty: 84
gdzie i jak mialbym go dopasować? w ten plastik od oryginalnej halli?


Na górę
Post: wt gru 15, 2015 4:16 pm 
Offline
1" - młody upalacz

Rejestracja: sob lut 15, 2014 5:24 pm
Posty: 84
i dalej auto stoi, przywiozłem aparat, sprzedawca zapewnial ze auto przed rozbiorka chodzilo do końca, po sprawdzeni dioda; caly czas się swieci, po wlozeniu do auta dalej nie odpala, normalnie rece opadaja


Na górę
Post: wt gru 15, 2015 9:39 pm 
Offline
2" - starszy bagiennik
Awatar użytkownika

Rejestracja: pt kwie 10, 2015 8:04 pm
Posty: 139
Lokalizacja: Poznań/Złotniki
Silnik: 1.6 8v
Model: MetalTop 3D
Rok prod.: 1991
slawko333 pisze:
gdzie i jak mialbym go dopasować? w ten plastik od oryginalnej halli?

no jedynie tylko fakt faktem mogła by wyjść z tego lekka rzeźba...


Na górę
Post: wt gru 15, 2015 9:48 pm 
Offline
1" - młody upalacz

Rejestracja: sob lut 15, 2014 5:24 pm
Posty: 84
chodzi mi jeszcze po glowie jeszcze inna usterka, bo po wymianie silnika nagle padl halla? przywiozelm drugi i tez padniety? jutro jade do elektryka żeby sorawdzil hall oscyloskopem, jeśli sprawny to jedyna usterka jaka mi przychodzi do glowy to uskzodzeniu ulegl komputer


Na górę
Post: wt gru 15, 2015 10:27 pm 
Offline
2" - starszy bagiennik
Awatar użytkownika

Rejestracja: pt kwie 10, 2015 8:04 pm
Posty: 139
Lokalizacja: Poznań/Złotniki
Silnik: 1.6 8v
Model: MetalTop 3D
Rok prod.: 1991
tu niema co sprawdzać oscyloskopem wydaje mi się ... to jest zwykły prosty czujnik działający na zasadzie przerywacza/impulsów najprostrzym multimetrem go sprawdzisz


Na górę
Post: wt gru 15, 2015 11:03 pm 
Offline
3" - błotołaz

Rejestracja: czw sty 22, 2009 4:05 pm
Posty: 1145
Lokalizacja: wawa
slawko333 pisze:
i dalej auto stoi, przywiozłem aparat, sprzedawca zapewnial ze auto przed rozbiorka chodzilo do końca, po sprawdzeni dioda; caly czas się swieci, po wlozeniu do auta dalej nie odpala, normalnie rece opadaja

Co to oznacza, że "sprawdziłeś diodą i się świeci"? :roll:


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1 2 Następna

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 49 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl