suzuki.info.pl

Wszystko dookoła vitary i nie tylko (:
Dzisiaj jest czw mar 28, 2024 4:01 pm

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1 2 Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: lampa led bar
Post: czw paź 06, 2016 9:47 am 
Offline
2" - starszy bagiennik
Awatar użytkownika

Rejestracja: pn lis 09, 2015 7:47 pm
Posty: 253
Silnik: 1.6
Model: Cabrio 1.6 JLX
Rok prod.: 1992
co byście powiedzieli na taką lampe

http://www.ebay.com/itm/5D-54INCH-728W- ... 7m&vxp=mtr

LED Power: 728W ok 72800lm

. Operating Voltage: 9-30V DC

. Waterproof rate: IP 67

. 104pcs*7w high intensity OSRAM LEDs

korci mnie żeby kupić ale przedtem wolałbym wysłuchać opini.

_________________
Mercedes astra BFGoodrich mt2 235/75/15 reszta własnej produkcji
Auto w przebudowie


Na górę
Post: czw paź 06, 2016 10:44 am 
Offline
2" - starszy bagiennik
Awatar użytkownika

Rejestracja: sob wrz 06, 2014 3:47 pm
Posty: 264
Lokalizacja: Stawiski, woj.podlaskie
Jak przywalisz to cała poleci na śmietnik i dlatego jestem zwolennikiem kilku mniejszych.


Na górę
Post: czw paź 06, 2016 11:15 am 
Offline
3" - błotołaz

Rejestracja: czw sty 22, 2009 4:05 pm
Posty: 1145
Lokalizacja: wawa
Ale głupi pomysł...
728W to teoretyczna moc tych wszystkich diodek. Po doliczeniu strat zasilania wyjdzie jakiś kilowat mocy.
To tak jakby cały czas mieć włączony rozrusznik.

A jak ktoś przypadkiem w nocy rzuci okiem w stronę auta (np. pilot, żeby zobaczyć czy dobrze jedziesz), to na parę minut zostanie wyłączony z rzeczywistości.


Na górę
Post: ndz paź 09, 2016 11:44 pm 
Offline
2" - starszy bagiennik
Awatar użytkownika

Rejestracja: śr maja 30, 2012 9:04 am
Posty: 150
Lokalizacja: wrocław/poznań/bydgoszcz
Silnik: 1.6 8v
Rok prod.: 1990
728 W to pewnie oznaczenie modelu lampy. Przy 12 V pobór prądu by wyszedł koło 60 A. Te kabelki z zestawu zadziałały by jak bezpiecznik, albo same zaczęłyby świecić. Ja też kiedyś kupiłem chińskie lampki. Z oznaczeniem XX W. Jako człowiek dociekliwy i mający dostęp do laboratorium fotometrycznego postanowiłem je pomierzyć i leżą gdzieś w kartonie niezamontowane od ponad roku. Ich rzeczywista moc była 3 razy mniejsza. Jedno co można powiedzieć o tych lampach to to że jak się ich nie porówna z porządnym oświetleniem to sprawiają radość kupującemu. Gorzej jak się zacznie weryfikować parametry. To trochę tak jak z chińskimi głośnikami o mocach 3500 W. Fajna cyfra, ale nie ma odzwierciedlenia w rzeczywistości. Jak kupisz i przyjedziesz do bydgoszczy to możemy je potestować ;P

_________________
Lepiej mądrze milczeć, niż głupio gadać.


Na górę
Post: pn paź 10, 2016 10:32 am 
Offline
3" - błotołaz

Rejestracja: czw sty 22, 2009 4:05 pm
Posty: 1145
Lokalizacja: wawa
kurczak pisze:
728 W to pewnie oznaczenie modelu lampy. Przy 12 V pobór prądu by wyszedł koło 60 A. Te kabelki z zestawu zadziałały by jak bezpiecznik, albo same zaczęłyby świecić. Ja też kiedyś kupiłem chińskie lampki. Z oznaczeniem XX W. Jako człowiek dociekliwy i mający dostęp do laboratorium fotometrycznego postanowiłem je pomierzyć i leżą gdzieś w kartonie niezamontowane od ponad roku. Ich rzeczywista moc była 3 razy mniejsza. Jedno co można powiedzieć o tych lampach to to że jak się ich nie porówna z porządnym oświetleniem to sprawiają radość kupującemu. Gorzej jak się zacznie weryfikować parametry. To trochę tak jak z chińskimi głośnikami o mocach 3500 W. Fajna cyfra, ale nie ma odzwierciedlenia w rzeczywistości. Jak kupisz i przyjedziesz do bydgoszczy to możemy je potestować ;P


Kurczak, jeżeli masz wsadzone w belkę (wg opisu na ebayu) 104 diody po 7W każda, to ile wychodzi tych watów? :mrgreen:
Pomijam już rzeczywiste parametry tego wynalazku...


Na górę
Post: pn paź 10, 2016 1:03 pm 
Offline
2" - starszy bagiennik
Awatar użytkownika

Rejestracja: śr maja 30, 2012 9:04 am
Posty: 150
Lokalizacja: wrocław/poznań/bydgoszcz
Silnik: 1.6 8v
Rok prod.: 1990
7 W to każda mogłaby przyjąć, gdyby tak została wysterowana odpowiednim prądem. W optymalnych warunkach, przy odpowiednim chłodzeniu, a właściwie odpowiednio szybkim rozpraszaniu energii cieplnej z chipa diody. Tutaj nie ma warunków optymalnych. Duża ilość diod na stosunkowo małej powierzchni płytki, zapewne brak pasty termoprzewodzącej miedzy plytką a radiatorem (jak w konstrukcjach, które własnoręcznie rozbierałem) sprawiają, że nie ma mowy o uzyskaniu parametrów podanych przez sprzedawcę. Nie mam zamiaru nikogo zniechęcać do tego typu produktów. Wyrażam swoją opinię i nie mam zamiaru kopać się z koniem. Ta lampa nie ma 728 W mocy.

_________________
Lepiej mądrze milczeć, niż głupio gadać.


Na górę
Post: pn paź 10, 2016 2:03 pm 
Offline
Moderator

Rejestracja: wt lut 13, 2007 9:17 pm
Posty: 5117
Lokalizacja: Wojkowice Kościelne
Silnik: H27A
Model: GV XL7
Rok prod.: 2003
Najważniejsze że dobrze wygląda, wzbudza respekt na dzielni i zajmuje cały dach.
Są produkty, nawet polskie, które chłopaki testowali na dużym forum swego czasu. Wyniki były...hmm... ciekawe. I nawet mniejsza lampa dawała lepsze światło niż te chińczyki.

_________________
XL7 2,7 V6 form Juesej.


Na górę
Post: pn paź 10, 2016 4:38 pm 
Offline
4" - błotny dziadek

Rejestracja: czw paź 11, 2012 10:01 pm
Posty: 1511
Lokalizacja: Limanowa
Chyba nadal xenon wygrywa cena/ilość światła.
Ale kiedyś kupiłem na Ali lampkę 2x10w miała być na tył i dawała kupę światła. Fakt że mi się nie zmieściła tam gdzie chciałem i sprzedałem

_________________
93' 1,8 16v 235/75 MT, most stalowy diy,
Lift 4" merc w124 amory dobinsons, tył focus kombi, amory rav4
gutek.a4@gmail.com.


Na górę
Post: pn paź 10, 2016 6:19 pm 
Offline
2" - starszy bagiennik
Awatar użytkownika

Rejestracja: pn lis 09, 2015 7:47 pm
Posty: 253
Silnik: 1.6
Model: Cabrio 1.6 JLX
Rok prod.: 1992
Szczerze to faktycznie nie jest możliwe żeby ta lampa miała tyle wat u siebie w tej chwili mam 180w i naprawdę niezle daje.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

_________________
Mercedes astra BFGoodrich mt2 235/75/15 reszta własnej produkcji
Auto w przebudowie


Na górę
Post: pn paź 10, 2016 10:46 pm 
Offline
2" - starszy bagiennik
Awatar użytkownika

Rejestracja: śr maja 30, 2012 9:04 am
Posty: 150
Lokalizacja: wrocław/poznań/bydgoszcz
Silnik: 1.6 8v
Rok prod.: 1990
NuVo pisze:
Najważniejsze że dobrze wygląda, wzbudza respekt na dzielni i zajmuje cały dach.
Są produkty, nawet polskie, które chłopaki testowali na dużym forum swego czasu. Wyniki były...hmm... ciekawe. I nawet mniejsza lampa dawała lepsze światło niż te chińczyki.


Zapodasz linka jakiegoś? chętnie rzucę okiem

_________________
Lepiej mądrze milczeć, niż głupio gadać.


Na górę
Post: wt paź 11, 2016 7:50 am 
Offline
Moderator

Rejestracja: wt lut 13, 2007 9:17 pm
Posty: 5117
Lokalizacja: Wojkowice Kościelne
Silnik: H27A
Model: GV XL7
Rok prod.: 2003
http://forum4x4.pl/

Musisz poszukać. To było dawno temu. Ja tam nie zaglądam od dłuższego czasu.
:mrgreen:

_________________
XL7 2,7 V6 form Juesej.


Na górę
Post: wt paź 11, 2016 1:31 pm 
Offline
3" - błotołaz

Rejestracja: czw sty 22, 2009 4:05 pm
Posty: 1145
Lokalizacja: wawa
kurczak pisze:
7 W to każda mogłaby przyjąć, gdyby tak została wysterowana odpowiednim prądem. W optymalnych warunkach, przy odpowiednim chłodzeniu, a właściwie odpowiednio szybkim rozpraszaniu energii cieplnej z chipa diody. Tutaj nie ma warunków optymalnych. Duża ilość diod na stosunkowo małej powierzchni płytki, zapewne brak pasty termoprzewodzącej miedzy plytką a radiatorem (jak w konstrukcjach, które własnoręcznie rozbierałem) sprawiają, że nie ma mowy o uzyskaniu parametrów podanych przez sprzedawcę. Nie mam zamiaru nikogo zniechęcać do tego typu produktów. Wyrażam swoją opinię i nie mam zamiaru kopać się z koniem. Ta lampa nie ma 728 W mocy.

Ależ ja się zgadzam, że nie ma 728W mocy, ale jako taka jest reklamowana i sprzedawana naiwnym (jak zresztą większość lampek led).
Ograniczeniem zapewne są drivery diód, bo same diody są w stanie pobrać te 7W i przetworzyć na światło/ciepło. Oczywiście bardzo szybko poszły by z dymem przy takim zasilaniu i braku chłodzenia.
Wystarczy wstawić amperomierz na zasilaniu i będzie wiadomo jakiego rzędu jest ściema ze światłem :mrgreen:


Na górę
Post: pt paź 14, 2016 1:11 am 
Offline
2" - starszy bagiennik
Awatar użytkownika

Rejestracja: śr maja 30, 2012 9:04 am
Posty: 150
Lokalizacja: wrocław/poznań/bydgoszcz
Silnik: 1.6 8v
Rok prod.: 1990
Czy ktoś posiadający taką lub podobną belkę na dachu mógłby zmierzyć faktyczny prąd zasilający lampę? A może ktoś taką zakupił, nie zamontował jeszcze i udostępni do zbadania w laboratorium?

_________________
Lepiej mądrze milczeć, niż głupio gadać.


Na górę
 Tytuł: lampa led bar
Post: pt paź 14, 2016 6:13 am 
Offline
1" - młody upalacz
Awatar użytkownika

Rejestracja: wt wrz 29, 2015 2:24 pm
Posty: 55
Silnik: 1.6 8v
Model: Cabrio 1.6
Rok prod.: 1990
ObrazekObrazek a ja polecam nie szaleć z wielkością i kupic mniejszą a konkretna beleczke. Myśle że daje rade 17 "Zoll 108W LED Licht-Bar Offroad 108W Cree. Polecam
PS światła długie vs ligchtbar


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Na górę
Post: pt paź 14, 2016 7:28 am 
Offline
3" - błotołaz

Rejestracja: czw sty 22, 2009 4:05 pm
Posty: 1145
Lokalizacja: wawa
julian bodesq pisze:
Polecam
PS światła długie vs ligchtbar


A amperomierz podłączałeś? :mrgreen:
Nie twierdzę że diody 3W są złe, ale jak się człowiek wczyta w parametry techniczne diód a nie marketingową papkę, to można znaleźć ciekawy wykres o żywotności diody w funkcji prądu zasilania. Te pracujące na maxa, umierają młodo. Pewnie tak zaraz po upływie gwarancji :lol:
A te co działają długo, mają po prostu zasilanie sporo poniżej mocy nominalnej (podawanej jako moc lampy).


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1 2 Następna

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl