suzuki.info.pl

Wszystko dookoła vitary i nie tylko (:
Dzisiaj jest czw mar 28, 2024 2:21 pm

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Interfejs Vitka
Post: wt mar 28, 2017 5:26 pm 
Offline
2" - starszy bagiennik

Rejestracja: ndz sie 09, 2015 4:37 pm
Posty: 133
Czy ktoś wpinał się z interfejsem do Vitarki 2.0 V6?
Niestety Kostuch nie ma takiej wiedzy, a mam zamiar u niego nabyć... szkoda byłoby tracić czas i pieniądze na próby.

_________________
Vitara 2.0 V6 24v Long


Na górę
Post: wt mar 28, 2017 10:15 pm 
Offline
2" - starszy bagiennik

Rejestracja: śr kwie 15, 2015 10:29 pm
Posty: 246
Lokalizacja: opolskie
Silnik: H20A
Model: Long (JLX?)
Rok prod.: 1996
Nabyłem interface od Kostucha i działa. Co prawda program od Kostucha na win 10 coś przekłamuje, ale Rhinoview działa - tylko koniecznie do ściągnięcia ze strony Kostucha, bo nowa wersja automatycznie szuka interface'a RhinoPower i nie ruszy...

_________________
Long 2.0 v6 96r


Na górę
Post: wt mar 28, 2017 10:54 pm 
Offline
3" - błotołaz

Rejestracja: czw sty 22, 2009 4:05 pm
Posty: 1145
Lokalizacja: wawa
Jeżeli SDMon przekłamuje (tzn działa, ale pokazuje błędne odczyty), to oznacza błędy w dołączonej bazie danych. Nie zależy to od wersji windowsa.
Rhinoview ma taką bazę zaszytą w programie i w razie przekłamań nic się wtedy nie da zrobić. W SDMon baza jest dostępna do wglądu/edycji. Filozofia była taka, że użytkownik jak widzi błąd, to sam poprawia w bazie i wysyła poprawkę żeby inni też na tym skorzystali (a przynajmniej ma poprawnie dla siebie). Program powstał łaaaadnych parę lat temu, a poprawki nie dostałem ani jednej :P
Fizycznie po prostu nie jestem w stanie sprawdzić i przetestować wszystkich komputerów które były w vitarach, gv, baleno itd.


Na górę
Post: śr mar 29, 2017 10:06 pm 
Offline
2" - starszy bagiennik

Rejestracja: śr kwie 15, 2015 10:29 pm
Posty: 246
Lokalizacja: opolskie
Silnik: H20A
Model: Long (JLX?)
Rok prod.: 1996
kostuch pisze:
W SDMon baza jest dostępna do wglądu/edycji. Filozofia była taka, że użytkownik jak widzi błąd, to sam poprawia w bazie i wysyła poprawkę żeby inni też na tym skorzystali
No to jeszcze by się przydało małe howto żeby wiedzieć jak to można poprawić (żeby nie zepsuć bardziej), bo z wysłaniem do autora to już bym sobie poradził :wink:
Myślałem, że jak ustawię ten sam typ komputera to powinno być to samo...

_________________
Long 2.0 v6 96r


Na górę
Post: czw mar 30, 2017 10:27 am 
Offline
3" - błotołaz

Rejestracja: czw sty 22, 2009 4:05 pm
Posty: 1145
Lokalizacja: wawa
KrystianT pisze:
kostuch pisze:
W SDMon baza jest dostępna do wglądu/edycji. Filozofia była taka, że użytkownik jak widzi błąd, to sam poprawia w bazie i wysyła poprawkę żeby inni też na tym skorzystali
No to jeszcze by się przydało małe howto żeby wiedzieć jak to można poprawić (żeby nie zepsuć bardziej), bo z wysłaniem do autora to już bym sobie poradził :wink:
Myślałem, że jak ustawię ten sam typ komputera to powinno być to samo...


Zakładka "Help" nie spowoduje eksplozji, jak się ją kliknie i przeczyta do końca :wink:
Nie bardzo rozumiem, co to znaczy "ustawię ten sam typ komputera"?

Jakakolwiek dokumentacja dotycząca komputerów Suzuki (a właściwie Mitsubishi) jest niedostępna dla zwykłego człowieka (jak ktoś znajdzie, to stawiam dowolną flaszkę z dowolną zagrychą). To nie OBD2 - w OBD1 jest bajzel i wolna amerykanka. Większość zrobiona na zasadzie prób i błędów.

Zepsuć programu się nie da - jak się wpisze bzdury w bazę, to po prostu pokaże bzdury. Wtedy kopiujesz sobie oryginalny plik bazy sdf i zaczynasz od nowa :)


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl