suzuki.info.pl

Wszystko dookoła vitary i nie tylko (:
Dzisiaj jest pt mar 29, 2024 2:18 pm

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
Post: czw sty 17, 2019 9:25 am 
Offline
1" - młody upalacz

Rejestracja: czw wrz 25, 2014 10:56 am
Posty: 98
Lokalizacja: Gdynia
Silnik: RF 2.0 dti (Mazda)
Model: Vitara 5d
Rok prod.: 1997
Witam Kolegów. Mam problem z centralnym zamkiem. Często w czasie jazdy i czasami na wyłączonym silniku centralny zamek otwiera sobie i zamyka zamki i tak napier... przez jakiś czas cyk cyk. Jak włączę tylną wycieraczkę lub nacisnę hamulec to przestaje i potem znowu to samo. Dodatkowo podczas tego cykania zamka nie ma dźwięku w radiu. Co może być nie tak ? Bezpieczniki sprawdziłem tylko nie jestem pewien czy był tam też od centralnego może jest w innym miejscu niż wszystkie. Gdzie szukać żeby to nareperować Panowie ?Przyznam że trochę mnie to wkurwia ; )

_________________
Long 2.0 TD
Lift 4'' by Hunter
Yamaha tt600r tak dla odmiany 8)


Na górę
Post: czw sty 17, 2019 1:13 pm 
Offline
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: śr lut 04, 2009 9:35 pm
Posty: 4485
Lokalizacja: Ursynów
Silnik: J20A
Model: Cabrio 2.0 JLX
Rok prod.: 1998
Wpływ świateł stop i tylna wycieraczka sugeruje problem w tylnej części wiązki.

Ale zacząłbym od sprawdzenia modułu w drzwiach kierowcy. Tego z przyciskami sterowania szybami i zamkiem centralnym (przynajmniej taki jest w wersji 3D). U mnie ścieżki na płytce były skorodowane i powstały zimne luty.

_________________
DantHe SVC 2.0 'Myszka Miki' + kilka cm do lansu :) Obrazek


Na górę
Post: czw sie 29, 2019 9:37 am 
Offline
1" - młody upalacz
Awatar użytkownika

Rejestracja: śr lis 10, 2010 11:03 am
Posty: 44
Hey. Również mam problem z centralnym zamkiem, a dokładnie w 1,6 16V z elektrycznymi szybami. Problem objawia się rym, że zamykam auto a po jakimś czasie samo się otwiera. Nie wiem dokładnie ile potrzeba na to czasu bo zaobserwowałem to w sytuacji: zostawiam auto zamknięte przed pracą, a po pracy otwarte. Pewnego zimnego ranka auto od razu się otwierało nim kluczy zdążył wrócić do położenia neutralnego. Nie mam sterowania pilotem, a przynajmniej nic o tym nie wiem.
Druga sprawa to sposób sterowania centralnym zamkiem, w vitarze steruje „masą”? Jak tak to może gdzieś się przetarła na przejściu wiązki z drzwi do auta? Czy czujniki otwarcia drzwi mają jakiś wpływ na centralny zamek (w volvo centralny się nie zamknął gdy ta krańcówka nie stykała), bo lampka w suficie nie zapala się przy otwarciu drzwi.
Moduł sterujący znajduje się w drzwiach kierowcy? Pozdrawiam




Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Na górę
Post: wt lis 26, 2019 9:43 am 
Offline
1" - młody upalacz
Awatar użytkownika

Rejestracja: śr mar 13, 2019 7:58 am
Posty: 18
Silnik: 1,6 16V
Model: 1.6 Long
Rok prod.: 1996
U mnie od jakiegoś czasu centralny w longu nie zamyka za pierwszym razem z pilota bagażnika, po rozebraniu serwa nie znalazłem uszkodzeń ale podjeżdżam że mogło przeskoczyć koło zębate i potrzebuje teraz 2 cykli by dociągnąć cięgno, czy ktoś się z tym spotkał ?


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl