suzuki.info.pl

Wszystko dookoła vitary i nie tylko (:
Dzisiaj jest pt kwie 19, 2024 7:14 pm

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
Post: wt lut 12, 2019 10:40 pm 
Offline
1" - młody upalacz

Rejestracja: pn gru 31, 2018 12:17 am
Posty: 12
Wiec tak obecny problem który widzę Nie tylko u mnie. Dużo osób pisze o problemie z kompem a bardziej imobilazerem.I teraz mój przypadek kupiłem viki jakiś czas temu przy zakupie poprzedni właściciel powiedział że jest problem z prądem i "coś rozładowuje aku wtedy założyli hebel do prądu.I po kupnie przy okazji zmiany zawieszenia chciałem się pozbyć tego problemu mechanik rozebrał i okazało sie ze ktoś mądry podał prąd bezpośrednio z aku do kompa i jak teraz się pozbyć problemu kabel odłączony żeby sprawdzić czy to toi po próbie odpalenie Nie chce iść.Po zmierzeniu prady na zgaszonej stacyjce było 2 A czyli to rozladowywalo aku.Ktos chyba miał problem z imo i go ominął albo nie mam pojęcia co.I teraz jakie są rozwiązania??Mechanik walczy a ja Mysle napisze zapytam może ktoś podpowie jak uderzyć.
1- mogę kupić cały zestaw imo kompa stacyjke i kluczyk
2- czy ktoś ma namiary na kogoś kto mógłby mi ogarnąć imo wraz z kompem i mniej więcej jakie wydatki ale szykują
Pozdro i liczę na wasza pomóc w grupie siła :D :D :D


Na górę
Post: śr lut 13, 2019 10:51 am 
Offline
3" - błotołaz

Rejestracja: czw sty 22, 2009 4:05 pm
Posty: 1145
Lokalizacja: wawa
Akurat komputer powinien być cały czas zasilany. To jest podtrzymanie pamięci.
Ale pobór prądu nie może być większy niż 0,05A. Coś masz mocno nagrzebane.


Na górę
Post: śr lut 13, 2019 11:08 am 
Offline
1" - młody upalacz

Rejestracja: pn gru 31, 2018 12:17 am
Posty: 12
Dlatego ktoś nie mógł sobie poradzić z imo chyba i połączył na stałe bezpośrednio do aku jakimś osobnym kablem którego podejrzewam że w oryginale nie bylo.Macoe namiary na kogoś lub jakiś pomysł??


Na górę
Post: śr lut 13, 2019 2:41 pm 
Offline
2" - starszy bagiennik

Rejestracja: sob mar 10, 2018 12:43 pm
Posty: 274
Lokalizacja: Wrocław
Silnik: H20A
Model: Vitara Long
Rok prod.: 1998
W takich przypadkach nikt zdalnie nie pomoże. To trzeba fizycznie samemu przejrzeć instalacje w aucie.

_________________
———————————————————–—
Vitara Long H20A automat 1998


Na górę
Post: czw lut 14, 2019 8:22 am 
Offline
3" - błotołaz

Rejestracja: czw sty 22, 2009 4:05 pm
Posty: 1145
Lokalizacja: wawa
Allbud pisze:
Dlatego ktoś nie mógł sobie poradzić z imo chyba i połączył na stałe bezpośrednio do aku jakimś osobnym kablem którego podejrzewam że w oryginale nie bylo.Macoe namiary na kogoś lub jakiś pomysł??

Jakby obejście immo polegało na dołożeniu jednego kabla, to świat byłby piękniejszy :lol:
Wiązkę trzeba przejrzeć od początku do końca. Rozładowanie aku to najmniejszy wymiar kary. Ukryta buba może skończyć się pożarem.
A ile to kosztuje?
Dużo.
Znalezienie problemu i poprawianie po kimś gorsze niż zrobienie od zera...

Ale jak napiszesz skąd jesteś, to może ktoś się zgłosi i podejmie rękawicę.


Na górę
Post: śr lut 20, 2019 1:03 pm 
Offline
1" - młody upalacz

Rejestracja: pn gru 31, 2018 12:17 am
Posty: 12
Więc tak usterka znaleziona teraz pytanie czy ktoś robi te komputery bo na alledrogo i olx brak o podanym numer ma ktoś może takie coś albo zna kogoś kto to ogarnia??A padnięty jest komputer silnika auto odpala 3 razy a, za 4 razem to już lipa nie odpala znów kompa do elektryka rozblokuje i znów tak samo


Na górę
Post: śr lut 20, 2019 10:51 pm 
Offline
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: śr lut 04, 2009 9:35 pm
Posty: 4485
Lokalizacja: Ursynów
Silnik: J20A
Model: Cabrio 2.0 JLX
Rok prod.: 1998
Szukaj kompletu komputer + immo + kluczyki. Będziesz miał pewność, że zadziała.
Po wymianie kompletu i testowym uruchomieniu można wkodować stare kluczyki do immo żeby nie wymieniać stacyjki i zamków. Zrobi to ASO lub dobry spec od elektroniki samochodowej taki co potrafi coś więcej niż podłączyć się laptopem do Golfa :)

PS:
2.0 v6 jest sporo na rynku więc nie powinieneś mieć problemu ze znalezieniem pasującego ECU.

_________________
DantHe SVC 2.0 'Myszka Miki' + kilka cm do lansu :) Obrazek


Na górę
Post: czw lut 21, 2019 9:07 pm 
Offline
3" - błotołaz
Awatar użytkownika

Rejestracja: pn mar 14, 2011 8:43 pm
Posty: 702
Lokalizacja: Poznan
podaj rocznik auta i symbol kompa bo nie wszystkie V6 miały immo

_________________
Wszystkie części używane do Vitary
Wysyłka i odbiór osobisty.
Dzwoniąc powołaj się na forum ;-)
Poznań 602 813 811


Na górę
Post: pt mar 08, 2019 2:19 pm 
Offline
1" - młody upalacz

Rejestracja: pn gru 31, 2018 12:17 am
Posty: 12
Więc tak rocznik 96 symbol 2 G puszka imo u mnie jest zakupiony nowy zestaw startowy i brak reakcji silnik nie chce zagadać na starym komputerze mryga kontrolka check engine i nie znika na nowym kompie nawet kontrolka sie nie pali ani nic.Dodam że byls już próba kasowanie ima ale nic to nie dało przy wtyczkę był zrobiona jakaś prowizorka jeden przewód odcięty i podłączony prąd z innego z tej samej wtyczki bodajże uciety czarny jakiś i złączone z białym.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl