suzuki.info.pl

Wszystko dookoła vitary i nie tylko (:
Dzisiaj jest czw kwie 18, 2024 6:40 am

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę 1 2 3 Następna
Autor Wiadomość
Post: wt mar 29, 2011 8:44 pm 
Offline
1" - młody upalacz

Rejestracja: czw paź 21, 2010 1:08 pm
Posty: 10
Witam, problem pojawił się niespodziewanie, zniknęło podświetlenie zegarów, nawiewów oraz tablicy rejestracyjnej. Czy te elementy są ze sobą powiązane jakimś jednym bezpiecznikiem ? czy to jakiś dziwne zbieg okoliczności. Bezpieczniki pod nogami kierowcy oglądnąłem na razie "na oko" i są oki, jednak jutro sprawdzę je miernikiem. Ktoś ma jakieś sugestie ? Dodam że auto pracuje normalnie, kontrolki na desce zaświecają się , radio i zegarek działa, lampka w podsufitce również. pozdrawiam :)



Dziś sprawdziłem miernikiem , wszystkie bezpieczniki pod kierownicą oraz pod maską są sprawne.
Po wyjęciu lampki oświetlenia tablicy, rzeczywiście prądu tam nie ma ;/ co to może być ? przy okazji zauważyłem że zniknął sygnał zapalonych świateł po otwarciu drzwi.

_________________
była vitara 1.6 8V 1994r.
jest vitara 1.6 8V 1990r.


Na górę
Post: śr mar 30, 2011 11:49 am 
Offline
0" - piaskownica

Rejestracja: sob gru 04, 2010 11:11 pm
Posty: 8
Lokalizacja: Chodel / lubelskie
Podświetlenie zegarów i nawiewów na pewno działa razem, sprawdź nad pedałami czy nie rozpieła Ci się któraś z kostek.
U mnie tak było podczas demontarzu deski rozdzielczej (w celu wymiany nagrzewnicy) zapomniałem spiąć jedną kostkę.


Na górę
Post: śr mar 30, 2011 12:38 pm 
Offline
2" - starszy bagiennik
Awatar użytkownika

Rejestracja: ndz sty 16, 2011 6:03 pm
Posty: 128
Lokalizacja: Kraków
U mnie wylacza sie podswietlenie jak nie styka potencjometr regulacji jasnosci podswietlenia (ten po lewej stronie przy drzwiach). Jak nim poruszam to wraca podswietlenie, dzieje sie to losowo.

_________________
Vitara/Sidekick '89 1.6 8V automat LPG - sprzedany


Na górę
Post: wt maja 31, 2011 7:10 pm 
Offline
1" - młody upalacz
Awatar użytkownika

Rejestracja: ndz gru 26, 2010 10:51 pm
Posty: 11
kolego sprawdź włącznik świateł, przez niego zamykany jest obwód a z tego co mi wiadomo vitara nie ma przekaźników do świateł także cały prąd idzie przez włącznik na pająku, delikatnie spróbuj go cofnąć tak w połowie między postojówkami a mijania i zobacz wtedy

_________________
Vitara blaszanka 1,6 8v
narazie stoi i sie robi


Na górę
Post: czw cze 16, 2011 8:05 pm 
Offline
2" - starszy bagiennik
Awatar użytkownika

Rejestracja: ndz sty 16, 2011 6:03 pm
Posty: 128
Lokalizacja: Kraków
Wczoraj miałem "ciekawy" problem ze światłami. Zaznaczam, że mam Sidekick'a z USA. Zatem moja instalacja elektryczna żyje sobie własnym życiem, dużo w aucie niewiadomych przeróbek i patentów (pewnie parę z nich aby przerobić auto ze świateł USA na europejskie). Odpalałem diagnostykę na lampce "check engine" i grzebiąc w kablach zobaczyłem, że wisi mi tam rozpięta wtyczka, myślę sobie że ją podepnę i zobaczę co się stanie. No więc podpiąłem, odpalam auto, wszystko gra poza tym, że nie mam brzęczka od niezapiętych pasów, sprawdzam czy światła świecą, a tu zonk ... nie świecą żadne pozycyjne/tablica/rejestracja. No to rozpinam nieszczęsną wtyczkę, tym razem światła działają, mam brzęczyk od niezapiętych pasów, oraz brzęczyk włączonych świateł przy wyłączonym zapłonie .. jest dobrze. Wyłączyłem światła znowu, włączam ponownie a tu zdziwienie... pozycyjne/podświetlenie/rejestracja nie świecą i nie mam żadnych "brzęczyków". Jest nieźle, myślę sobie i zaczynam poprawiać wszystkie wtyczki, które mogłem przypadkowo poruszyć. Po godzinie walki poległem a świateł dalej nie mam. Postanowiłem że szybciej będzie zrobić instalację do pozycyjnych i reszty od nowa niż grzebać w elektryce, która żyje własnym życiem. No to książka, schematy i szukam okablowania co gdzie idzie i jakie ma kolory. Po chwili okazuje się, że wszystko idzie do modułu który nazywa się "Warning Module", no to pewnie się zjarał i teraz będę musiał allegrować za takim. No ale jeszcze ostatnia nadzieja ... zrobie reset !. Odpiąłem klemę na 30 sek., podłączam i sprawdzam. Wszystko świeci, brzęczyki piszczą jest git!! A jak kupowałem Vitarę to z myślą, że będę miał autko bez elektroniki :( Więc tak do dorzucenia do tematu, to może czasem zrobić Vitce reset jak coś nie działa, na pewno nie zaszkodzi :)

_________________
Vitara/Sidekick '89 1.6 8V automat LPG - sprzedany


Na górę
Post: czw cze 16, 2011 9:00 pm 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: wt mar 20, 2007 10:18 pm
Posty: 1255
Lokalizacja: Nowy Sacz
Silnik: J20A>Electric, H27A
Model: Cabrio,XL7
Rok prod.: 1998
czujnik niezapietych pasow ?! regulacja podswietlenia tablicy ?! ale wynalazek ; ]

_________________
EVitara


Na górę
Post: czw cze 16, 2011 9:12 pm 
Offline
2" - starszy bagiennik
Awatar użytkownika

Rejestracja: ndz sty 16, 2011 6:03 pm
Posty: 128
Lokalizacja: Kraków
I wszystko w jednym module, myślałem ze 22 lata temu nie ładowali jeszcze takiej elektroniki, no ale cóż .... myliłem się. Ważne, że nie musiałem kombinować z nic z kablami i wiązkami, a tylko odłączyć klemę. W każdym razie nawet nie wiem gdzie ten moduł jest zlokalizowany. Może kiedyś go poszukam, w końcu piszczy jak nie zapnę pasów to go znajdę :)

_________________
Vitara/Sidekick '89 1.6 8V automat LPG - sprzedany


Na górę
Post: czw cze 16, 2011 9:14 pm 
Offline
5" - nadszyszkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: pt sty 04, 2008 7:27 pm
Posty: 3382
Lokalizacja: Koleczkowo
szyszon ja w hujdaju miałem podobną akcję i też reset komputera pomógł ... masakra jakaś. Dokłądnie to mi za cholerę nie chciało zgasnąć podświetlenie kokpitu :lol: Od resetu spokój ...

Komputery to zło :mrgreen:

_________________
była Vitara, teraz 2 inne Suzy w domu :)
... i skośnookie 4x4 innej marki :wink:


Na górę
Post: czw cze 16, 2011 9:21 pm 
Offline
2" - starszy bagiennik
Awatar użytkownika

Rejestracja: ndz sty 16, 2011 6:03 pm
Posty: 128
Lokalizacja: Kraków
No nie takie zło, nie przesadzaj :) Ale jak już autko jest stare to może być problem. Wiem bo piszę software do kompów samochodowych. I generalnie producenci chcą zagwarantować żeby to działało bezproblemowo przez ok 13 lat :) (lub określony limit km). Więc w starych autach może być czasem ciekawie ...

_________________
Vitara/Sidekick '89 1.6 8V automat LPG - sprzedany


Na górę
Post: czw cze 16, 2011 9:25 pm 
Offline
5" - nadszyszkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: pt sty 04, 2008 7:27 pm
Posty: 3382
Lokalizacja: Koleczkowo
to była ironia ;)

... sam również mam chleb dzięki szeroko pojętej "komputeryzacji".

PS: Mam nadzieje, że dobrze piszesz ten soft, co by bug'ów nie było, takich, jak tu opisaliśmy ;) :mrgreen:

_________________
była Vitara, teraz 2 inne Suzy w domu :)
... i skośnookie 4x4 innej marki :wink:


Na górę
Post: czw cze 16, 2011 9:33 pm 
Offline
2" - starszy bagiennik
Awatar użytkownika

Rejestracja: ndz sty 16, 2011 6:03 pm
Posty: 128
Lokalizacja: Kraków
Piszę dobrze, ale bywały przypadki, że nie wychodziło:) Miałem na tyle szczęścia, że bugi były w fazie testów a nie produkcji. Więc własnej akcji serwisowej zwanej w naszym żargonie "flash party" nie miałem. Ale mam kolegów, którzy przyczynili się to flashowania placu nowo wyprodukowanych samochodów. Wtedy nie jest wesoło. Generalnie SW do kompów jest niewdzięczny, bo jak coś się stanie to wszyscy wiedzą, nie ma aktualizacji SW jak na PC przez neta w tle :), a błąd może kosztować kogoś życie...

_________________
Vitara/Sidekick '89 1.6 8V automat LPG - sprzedany


Na górę
Post: czw cze 16, 2011 9:40 pm 
Offline
5" - nadszyszkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: pt sty 04, 2008 7:27 pm
Posty: 3382
Lokalizacja: Koleczkowo
szyszon pisze:
Miałem na tyle szczęścia, że bugi były w fazie testów a nie produkcji.
bug'i są zawsze - kwestia tylko, czy wyjdą na światło dzienne :mrgreen: innymi słowy - bug'i były są i będą, choćby nie wiadomo jak i ile testować i poprawiać, a czy będzie awaria ... to już na szczęście niekoniecznie ;)
szyszon pisze:
błąd może kosztować kogoś życie...
otóż to, stąd moje życzenia, szczere, bo to jest system "life critical".

_________________
była Vitara, teraz 2 inne Suzy w domu :)
... i skośnookie 4x4 innej marki :wink:


Na górę
Post: śr lip 13, 2011 9:28 pm 
Offline
2" - starszy bagiennik
Awatar użytkownika

Rejestracja: ndz paź 25, 2009 11:25 pm
Posty: 274
matirzeszow pisze:
Witam, problem pojawił się niespodziewanie, zniknęło podświetlenie zegarów, nawiewów oraz tablicy rejestracyjnej. Czy te elementy są ze sobą powiązane jakimś jednym bezpiecznikiem ? czy to jakiś dziwne zbieg okoliczności. Bezpieczniki pod nogami kierowcy oglądnąłem na razie "na oko" i są oki, jednak jutro sprawdzę je miernikiem. Ktoś ma jakieś sugestie ? Dodam że auto pracuje normalnie, kontrolki na desce zaświecają się , radio i zegarek działa, lampka w podsufitce również. pozdrawiam :)



Dziś sprawdziłem miernikiem , wszystkie bezpieczniki pod kierownicą oraz pod maską są sprawne.
Po wyjęciu lampki oświetlenia tablicy, rzeczywiście prądu tam nie ma ;/ co to może być ? przy okazji zauważyłem że zniknął sygnał zapalonych świateł po otwarciu drzwi.


I co u Ciebie pomogło? Bo od dziś.. sam mam ten problem:)

_________________
BYŁA: Vitara Long V6, 95r LPG, Zawieszenie, zderzaki Hunter


Na górę
Post: pt lip 15, 2011 8:09 pm 
Offline
2" - starszy bagiennik
Awatar użytkownika

Rejestracja: ndz paź 25, 2009 11:25 pm
Posty: 274
Ma ktoś jeszcze jakieś pomysły? rozebrałem już prawie pół auta i nie widać niczego szczególnego. Objawy:

- brak podświetlania deski
- brak podświetlania nawiewów
- nie działa brzęczyk od świateł
- przeciwmgielne raz OK, raz NIE
- cała reszta oświetlenia, radio, nawiewy, zapalniczka działa (oświetlenie zapalniczki NIE).
- bezpieczniki OK
- napięcie na bezpiecznikach jest (dome i innych)

Nie wiem już co robić, a mam jakąś wewnętrzną potrzebę naprawić to samemu:) Więc proszę o każdą sugestię.

_________________
BYŁA: Vitara Long V6, 95r LPG, Zawieszenie, zderzaki Hunter


Na górę
Post: sob lip 16, 2011 2:15 pm 
Offline
2" - starszy bagiennik
Awatar użytkownika

Rejestracja: ndz paź 25, 2009 11:25 pm
Posty: 274
Dobra to nie co inaczej, bo już ch.. mnie strzela.
Jest jakaś przerwa nie mogę jej znaleźć.. gdzie się dokładnie podpiąć by mieć sytuację jak przy nawiewach tzn:
- jest napięcie postojowych

z góry dzięki..

_________________
BYŁA: Vitara Long V6, 95r LPG, Zawieszenie, zderzaki Hunter


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę 1 2 3 Następna

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl