suzuki.info.pl

Wszystko dookoła vitary i nie tylko (:
Dzisiaj jest ndz kwie 28, 2024 3:54 am

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 81 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4 5 6 Następna
Autor Wiadomość
Post: sob sty 03, 2009 8:22 pm 
Offline
1" - młody upalacz
Awatar użytkownika

Rejestracja: ndz lis 16, 2008 5:12 pm
Posty: 52
Lokalizacja: Rybnik
Jak dojdziesz co było nie tak daj znać - ja na razie miałem jeden taki przypadek, że w trakcie jazdy centralny "pstrykał" - był otwarty i "pstrykanie" nic nie zmieniało, samochód zostawiony zamnięty na parkingu nie "rozrabiał", zamknięcie centralnego w trakcie jazdy też uspokajało pstrykanie. Ja na razie mówię sobie że to przez to, że prowadziła żona ;), ale jakby problem się powtórzył i byłoby ciepło, to może warto się zainteresować co to...

_________________
Na czarne: Vitara long V6 2.0 '96
Na nieczarne: Milo ImaC + hitec vista 42 :P


Na górę
Post: śr sty 07, 2009 10:19 am 
Offline
2" - starszy bagiennik
Awatar użytkownika

Rejestracja: sob lut 23, 2008 12:34 pm
Posty: 439
Lokalizacja: Warszawa
Rok prod.: 1997
Chalski pisze:
...Od jakiegoś tygodnia czy dwóch obserwuje niepokojące zjawisko - podczas jazdy cz potrafi ni z tąd ni z owąd zamknąć drzwi...

Ja bym podejrzewał wodę zwierającą przewody sterujące zamkiem. Kłopotliwe jest ustalenie z których drzwi pochodzi impuls. Trzeba by pojedyńczo odłączać siłowniki ze sterowaniem, czyli w przednich drzwiach i bagażniku.

_________________
była Vitara JLX 1.6 16V '97r. AT29"


Na górę
Post: śr sty 07, 2009 11:14 am 
Offline
1" - młody upalacz

Rejestracja: czw paź 23, 2008 9:01 pm
Posty: 13
Ja mam taki sam problem, ze czasami zamek szaleje ;) ale doszedlem juz dlaczego...ja otwieram auto kluczykiem i jak wkladka nie jest idealnie pionowo to zamek zaczyna szalec...ale teraz mam lepszy numer ;) chyba cos mi sie zablokowalo w zamku w drzwiach nie nie moge otworzyc ani od zewnatrz ani od srodka...a nie mam jak tapicerki rozebrac :| macie jakas rade na to? jak wloze kluczyk w dzwi to nie moge przekrecic kluczyka w strone otwierania...

Pozdrawiam

Art


Na górę
Post: śr sty 07, 2009 1:51 pm 
Offline
2" - starszy bagiennik
Awatar użytkownika

Rejestracja: pn sie 04, 2008 8:47 am
Posty: 342
Lokalizacja: Otwock, Warszawa, Grodzisk Maz.
Może bębenek zamarzł albo kleszczy się w tą strone (powycierane zapadki)

_________________
Na czarne: Toyota Corolla AE92 Si 1,6 16v 1991r
VOLVO V70 2,4 LPT 1998r.
Na "nieczarne": BRAK :(


Na górę
Post: pn sty 12, 2009 10:45 pm 
Offline
3" - błotołaz
Awatar użytkownika

Rejestracja: czw lis 15, 2007 12:24 am
Posty: 519
Lokalizacja: Szamotuły
Cybm pisze:
Koledzy gdzie sie wpieliscie z tymi migaczami ?? Dzis zakladalem bratu do jego Vitki pilota...wszystko ladnie dziala ale nie moglem znalesc przewodow od migaczy...a jak wpinalem sie w bezpiecznik od awaryjek to nic sie nie dzialo....

Znalazlem troche czasu, przejrzalem schemat instalacji i podlaczylem bratu te migacze. Na przyszlosc jak by ktos szukal...
Najlatwiej wpiac sie w przewody wychodzace z kolumny kierownicy (blisko centralki). Kierunki to przewod zielony z żóltym paskiem i zielony z czerwonym paskiem.

_________________
Sj 413 -> Vitara JLX 1.6 8v -> Discovery 2.5 TDI lift 2'


Na górę
Post: śr paź 12, 2011 5:42 pm 
Offline
2" - starszy bagiennik
Awatar użytkownika

Rejestracja: wt cze 22, 2010 3:55 pm
Posty: 162
Lokalizacja: Warszawa Włochy
Właśnie zainstalowałem sobie zdalne sterowanie zamka centralnego BX10 i chciałem wspomnieć że instrukcje które napisali w tym wątku Roberts39 i unix się sprawdziły (kabelki różowy i różowo-czarny, czerwony i czarny).
Parę drobnych malkontenckich uwag:
- z elektrycznego punktu widzenia to jest prosta robota, ale w praktyce nie na 15 minut. Jest ciasno dla rąk, ciemno, i niewygodnie jak się leży na podłodze, ale inaczej jak na leżąco z wyjętym fotelem to ja sobie nie wyobrażam tego zabiegu
- u mnie szare pudełko z zieloną wtyczką zamocowane było nad pedałem gazu a nie nad sprzęgłem
- połączenia kabelków zrobiłem w środku zielonej wtyczki, tak chyba najlepiej
- brązowy kabelek podłączyłem na razie do bezpiecznika od świateł pozycyjnych, a chciałbym do kierunkowskazów. I tu mam pytanie ...

Z instrukcji BX-10 wynika że brązowy kabel trzeba podłączyć do kabelków (lub kabelka) kierunkowskazów. Dostać się do nich w tej grubej wiązce przy kolumnie kierownicy to ciężkie zadanie. Anyway, czy podłączenie jednego brązowego rozszczepionego kabla do dwóch kabelków kierunków nie zakłóciłaby ich działania? Przecież to tak jakby je zewrzeć. Może jest jakiś inny sposób na te kierunkowskazy? Podłączenie brązowego kabelka do bezpiecznika "hazard" nie przynosi skutku.

_________________
BYŁO: grafitowe cabrio 1.6 8V '94 LPG, lift 2.4", bodylift 3", bak?3", dystanse anty-tatra 1cm, AT 215/85R16 (30.4")


Na górę
Post: pn sty 21, 2013 12:39 pm 
Offline
2" - starszy bagiennik
Awatar użytkownika

Rejestracja: śr lis 07, 2012 12:00 pm
Posty: 126
Lokalizacja: Płońsk
Witam,

podłączę się do wątku, kupiłem sterownik z pilotem i ja mam sterownik w vitarce niebieski (vitara long 95 2.0 v6), jest na pedałem sprzęgła próbowałem się do nie go dostać ale trudno nie dam rady kostkę jakoś wypiąłem, ale nie mogę jej nic praktycznie wyciągnąć i nie mogę podłączyć swojego sterownika. Czy mogę podłączyć ten sterownik do kostek w drzwiach od kierowcy które idą od siłownika są tam dwie kostki. jedna na 3 piny (kable różowy, czarny, i różowo-czarny) a drugiej chyba pięć. Czy może mogę się podpiąć pod panel na drzwiach pod door lock?

Dzięki

_________________
Vitara Long 2.0 V6 '95 LPG Stag 300
Lift 4"; Body Lift 2"; Koła 265/70/16 SIMEX


Na górę
Post: sob lut 02, 2013 10:33 am 
Offline
1" - młody upalacz

Rejestracja: pt wrz 28, 2012 8:30 pm
Posty: 19
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Pocek pisze:
Witam,

podłączę się do wątku, kupiłem sterownik z pilotem i ja mam sterownik w vitarce niebieski (vitara long 95 2.0 v6), jest na pedałem sprzęgła próbowałem się do nie go dostać ale trudno nie dam rady kostkę jakoś wypiąłem, ale nie mogę jej nic praktycznie wyciągnąć i nie mogę podłączyć swojego sterownika. Czy mogę podłączyć ten sterownik do kostek w drzwiach od kierowcy które idą od siłownika są tam dwie kostki. jedna na 3 piny (kable różowy, czarny, i różowo-czarny) a drugiej chyba pięć. Czy może mogę się podpiąć pod panel na drzwiach pod door lock?

Dzięki


Witam
NIe można odłączać tego sterownika który jest przypięty do kolumny bo on steruje poszczególnymi siłownikami . Podpinasz sie w kabel różowy i różowo czarny oraz zasilające ewentualnie w kolumnie kierowniczej pod migacze i tyle .
Do kabla w drzwiach możesz sie podpiąć tyle ze musisz mieć jeszcze + czerwony do zasilania centrali .
Musisz te pamiętać ze sterowanie odbywa sie minusem bo w instrukcji BX50 a taką posiadam jest kilka wersji podłączenia.
W sumie musiałem podłączyć 8 kabli: 2 z tymi rózowymi, 3 masowe i plus oraz 2 do kierunkowskazów

_________________
Vitara 2.0 V6 136KM Automat


Na górę
Post: wt lut 26, 2013 10:32 am 
Offline
3" - błotołaz
Awatar użytkownika

Rejestracja: wt mar 30, 2010 12:18 am
Posty: 502
Lokalizacja: Warszawa-Wesoła
Witam kupiłem centralny zamek na allegro http://allegro.pl/centralny-zamek-5d-solidne-piloty-az-5-silownikow-i3044964592.html mam zamiar zabrać się z kumplem, bo w warsztacie krzyknęli mi 380 zł za dwoje drzwi ! nie mówiąc o tylnej klapie w 3d bo nie są pewni czy da się podłączyć, pytanie do was czy się da wsadzić siłownik i żeby działało ? jak poradziliście sobie z wiązką kabli w drzwiach , chodzi mi jakąś gumę osłonową przy zawiasie drzwi, skąd taką wytrzasnąć jeśli nie posiadam takiej w oryginale?

Pytanie: jakiego koloru jest kabel który odpowiada za zasilanie kierunków z jednej strony auta a jaki kolor ma ten co zasila drugą stronę kierunków ?

_________________
Było Geo Tracker miał być New Grand Vitara jest Land Rover Discovery II TD5 -2003.

OFFROAD VITARA TEAM http://www.facebook.com/suzuki.vitara.offroad


Na górę
Post: czw lut 28, 2013 10:45 pm 
Offline
4" - błotny dziadek
Awatar użytkownika

Rejestracja: czw mar 27, 2008 4:26 pm
Posty: 2689
Lokalizacja: Wrocław
Silnik: G16B
Model: Radzikone Edyszyn
Rok prod.: 1995
lenny pisze:
Witam kupiłem centralny zamek na allegro http://allegro.pl/centralny-zamek-5d-solidne-piloty-az-5-silownikow-i3044964592.html mam zamiar zabrać się z kumplem, bo w warsztacie krzyknęli mi 380 zł za dwoje drzwi ! nie mówiąc o tylnej klapie w 3d bo nie są pewni czy da się podłączyć, pytanie do was czy się da wsadzić siłownik i żeby działało ? jak poradziliście sobie z wiązką kabli w drzwiach , chodzi mi jakąś gumę osłonową przy zawiasie drzwi, skąd taką wytrzasnąć jeśli nie posiadam takiej w oryginale?

Pytanie: jakiego koloru jest kabel który odpowiada za zasilanie kierunków z jednej strony auta a jaki kolor ma ten co zasila drugą stronę kierunków ?

Trzeci post z tym samym tematem, ale nadal cierpliwie... Zdrajco Vitar :mrgreen:
Siłownik da się założyć w klapie, ale nie chce mi się teraz wybebeszać wszystkiego, żeby Ci zrobić zdjęcia jak to jest u mnie.
Siłownik wystarczy przykręcić jednym wkrętem w dolne oczko siłownika, a w klapie zamiast jednej zapinki w samym rogu - sprawdzone w 4 vitarach.
Drut trzeba lekko popodginać, żeby pasował i przykręcić tą szybkozłączką na 3 śrubki do drutu prowadzącego od wkładki w pionie.

Kable prowadzisz sobie przez oryginalny otwór (ja nie dawałem gumy, po prostu w plastikowej zaślepce robiłem dziurkę, żeby nie tarło o metal, a kable w izolacji. Ale możesz dać peszel albo gumę jakąś).
Idą w błotniku, potem progiem, a na koniec do kabli od drzwi (prawych akurat).

Kierunki to kable z zielonym i czerwonym paskiem, ale vaiker, kostuch, albo danthe podpowiedzą pewnie który kolor. Wydaje mnie się, że różowy.

_________________
Futrzak->Vitka'89 ->Vitka'95->GV2000->Korozjara


Na górę
Post: czw lut 28, 2013 11:14 pm 
Offline
3" - błotołaz
Awatar użytkownika

Rejestracja: wt mar 30, 2010 12:18 am
Posty: 502
Lokalizacja: Warszawa-Wesoła
Dzięki Zax :)

_________________
Było Geo Tracker miał być New Grand Vitara jest Land Rover Discovery II TD5 -2003.

OFFROAD VITARA TEAM http://www.facebook.com/suzuki.vitara.offroad


Na górę
Post: ndz mar 03, 2013 12:31 pm 
Offline
2" - starszy bagiennik
Awatar użytkownika

Rejestracja: śr paź 27, 2010 5:06 pm
Posty: 153
Lokalizacja: wrocek
właśnie motam siłownik tak jak Zax opisał(siedzi w klapie na dwie śruby, drucik trzeba było powyginać ale wszystko ok) musze jeszcze kable pociągnąć przez próg (tylko muszę znaleźć jakiś drut robiący za szydełko) i mam pytanie do Zax-a do jakich kabli (chodzi o kolory) wchodzących do prawych drzwi podłączyć te od siłownika w klapie (bo chciałem uniknąć ściągania tapicerki od drzwi bo już jest trochę nadwyrężona :wink: )

_________________
była vitara 1.6 8V JLX 1993 cabrio
teraz RAV4 2.0 automat 2002r 5d :oops: ;)
Obrazek


Na górę
Post: pn mar 04, 2013 9:03 am 
Offline
4" - błotny dziadek
Awatar użytkownika

Rejestracja: czw mar 27, 2008 4:26 pm
Posty: 2689
Lokalizacja: Wrocław
Silnik: G16B
Model: Radzikone Edyszyn
Rok prod.: 1995
Nie pamiętam już. Ale w wiązce idą grube i cienkie.
Grube są od szyb, cienkie do drzwi i lusterek.
Najwyżej nacinaj, sprawdz gdzie plus jak otwierasz i zamykasz, a potem izoluj ;)

_________________
Futrzak->Vitka'89 ->Vitka'95->GV2000->Korozjara


Na górę
Post: śr mar 06, 2013 6:34 pm 
Offline
2" - starszy bagiennik
Awatar użytkownika

Rejestracja: śr paź 27, 2010 5:06 pm
Posty: 153
Lokalizacja: wrocek
he he zrobione :wink:
u mnie to były zielono-biały i zielono-żółty kabelki (prawe drzwi) i nie ciągnąłem kabli do drzwi tylko do wiązki wychodzącej z nich(dobry dostęp po wyjęciu schowka) :wink:

_________________
była vitara 1.6 8V JLX 1993 cabrio
teraz RAV4 2.0 automat 2002r 5d :oops: ;)
Obrazek


Na górę
Post: śr mar 06, 2013 6:46 pm 
Offline
4" - błotny dziadek
Awatar użytkownika

Rejestracja: czw mar 27, 2008 4:26 pm
Posty: 2689
Lokalizacja: Wrocław
Silnik: G16B
Model: Radzikone Edyszyn
Rok prod.: 1995
kein pisze:
he he zrobione :wink:
u mnie to były zielono-biały i zielono-żółty kabelki (prawe drzwi) i nie ciągnąłem kabli do drzwi tylko do wiązki wychodzącej z nich(dobry dostęp po wyjęciu schowka) :wink:

Fakt, zielone.
A oczywiste też, że bez sensu ciągnąć to z drzwi :wink:

_________________
Futrzak->Vitka'89 ->Vitka'95->GV2000->Korozjara


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 81 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4 5 6 Następna

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl