suzuki.info.pl

Wszystko dookoła vitary i nie tylko (:
Dzisiaj jest czw mar 28, 2024 11:48 pm

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2
Autor Wiadomość
Post: pt lis 02, 2012 2:22 pm 
Offline
3" - błotołaz
Awatar użytkownika

Rejestracja: wt mar 30, 2010 12:18 am
Posty: 502
Lokalizacja: Warszawa-Wesoła
kostuch pisze:
lenny pisze:
danthe pisze:
To sa kluczyki bez immo, wiec jesli tez nie masz immo to bedzie dzialalo.
W tej cenie powinien jeszcze wszystkie zamki/wkładki dorzucić żeby nie trzeba bylo miec 2 kluczykow przy sobie.


W tej cenie nie ma właśnie wkładów do zamków ;/ ale i tak kolega zamontuje mi centralny to to potem z pilota będę otwierać drzwi :)

Zapsikaj stacyjkę jakimś wd40 (a najlepiej zdemontuj i namocz).
Pewnie stanęły zapadki w pozycji 'otwarte' i dlatego taki efekt.


Albo jest wyłamane coś w środku...może najpierw się wstrzymam z zakupem i tak mam jechać do elektromechanika to popatrzy co i jak.

_________________
Było Geo Tracker miał być New Grand Vitara jest Land Rover Discovery II TD5 -2003.

OFFROAD VITARA TEAM http://www.facebook.com/suzuki.vitara.offroad


Na górę
Post: ndz mar 31, 2013 6:23 pm 
Offline
2" - starszy bagiennik
Awatar użytkownika

Rejestracja: ndz paź 25, 2009 11:25 pm
Posty: 274
Już wiadomo jak sprawdzić kondycję przewodów zapłonowych:)
Ale jakie polecacie do vitary (w moim przypadku v6), jeżeli okaże się, że będą w kiepskiej kondycji?

_________________
BYŁA: Vitara Long V6, 95r LPG, Zawieszenie, zderzaki Hunter


Na górę
Post: ndz lis 26, 2017 10:04 pm 
Offline
1" - młody upalacz

Rejestracja: pt paź 13, 2017 2:49 pm
Posty: 56
Silnik: 2.0 V6
Model: I Long
Rok prod.: 1996
Mam to samo pytanie: jakie przewody polecacie do 2.0 V6? Na suzuki-czesci.pl nie ma żadnych, w katalogu Intercars są tylko przewody Magneti Marelli za 129 zł. Są czegoś warte? Jakoś jestem przyzwyczajony, że jak przewody to Bosch albo Beru...


Na górę
Post: pn lis 27, 2017 7:11 am 
Offline
2" - starszy bagiennik

Rejestracja: śr kwie 15, 2015 10:29 pm
Posty: 246
Lokalizacja: opolskie
Silnik: H20A
Model: Long (JLX?)
Rok prod.: 1996
Tomek92 pisze:
Mam to samo pytanie: jakie przewody polecacie do 2.0 V6? Na suzuki-czesci.pl nie ma żadnych, w katalogu Intercars są tylko przewody Magneti Marelli za 129 zł. Są czegoś warte? Jakoś jestem przyzwyczajony, że jak przewody to Bosch albo Beru...
A gdzie ty znalazłeś w Inercarsie przewody zapłonowe do V6? W tym silniku są https://suzuki-czesci.pl/pl/p/Cewka-zap ... Vitara/273 (przykładowa, pierwsza z brzegu, akurat najdroższa)

_________________
Long 2.0 v6 96r


Na górę
Post: pn lis 27, 2017 9:35 am 
Offline
1" - młody upalacz

Rejestracja: pt paź 13, 2017 2:49 pm
Posty: 56
Silnik: 2.0 V6
Model: I Long
Rok prod.: 1996
Tutaj są na przykład, tylko niedostępne:
https://e-katalog.intercars.com.pl/#/ek ... /507000000

Ok, czyli tam nie ma typowych przewodów zapłonowych - dobrze wiedzieć :) Jak więc wygląda układ zapłonowy w V6? Jest świeca i potem zaraz cewka? Auto szarpie trochę przy przyspieszaniu, dlatego chciałem zacząć od wymiany świec i przewodów. Czytałem o owijaniu gumowych elementów taśmą izolacyjną - myślałem, że to właśnie przewody. Nie chcę się bawić w rozwiązania tymczasowe, bo autem mam zamiar jeździć trochę po Europie i musi być możliwie niezawodne, dlatego od razu chciałem wymienić te elementy, tym bardziej, że nie mam pojęcia kiedy i czy kiedykolwiek ktoś je wymieniał. Drogie dość te cewki kurcze... :roll:

EDIT: Ok, już doczytałem. Między świecami a cewkami są gumowe przewody zwane fajkami i to je ludzie owijają izolacją. Tylko te fajki chyba ciężko znaleźć... Ktoś gdzieś pisał, że pasują od Chryslera 300m. Wiecie coś o tym? Pasują bez przeróbek?

EDIT 2: Dowiedziałem się w między czasie, że pasują od Grand Vitary 2.0, 2.5 i 2.7. Aż dziwne, że nikt o tym do tej pory nie wspomniał. Jak przyjdą, to założę i dam znać :)

EDIT 3: Założyłem fajki z GV i auto przestało szarpać! Za 6 fajek zapłaciłem 150 zł.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl