suzuki.info.pl

Wszystko dookoła vitary i nie tylko (:
Dzisiaj jest czw mar 28, 2024 11:19 pm

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 Następna
Autor Wiadomość
Post: pt paź 10, 2014 8:03 pm 
Offline
2" - starszy bagiennik

Rejestracja: sob kwie 19, 2014 6:51 pm
Posty: 118
Lokalizacja: Małopolska
Silnik: 1,6 8V
Model: 3D
Rok prod.: 1991
Co do zimówek to jazda na nich jest zdecydowanie lepsza i bezpieczniejsza. Natomiast jeśli chodzi o opony na zimę to najlepiej mi się jezdziło na śniegu oponami wąskimi, kiedy zmieniłem 215 na 195 w Samuraju samochód lepiej przedzierał sie przez śnieg. Też mam teraz podobny dylemat bo myślę ciut Vitarke podnieść i zakupć 215/80 R15 i zastanawiam sie czy nie za szerokie te oponki na śnieg.

_________________
Był Samuraj, Pajero Pinin, jest błękitna Suzi na MT Nexen z liftem 4" od Radzika.


Na górę
Post: pt paź 10, 2014 8:21 pm 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: czw sty 25, 2007 3:29 pm
Posty: 3314
Lokalizacja: Janów Lubelski
Spokojnie z 215, nie będzie problemów szerokością z wysokością też, ale trzeba auto podnieść ;)

_________________
Grand Vitara II 2,0 16v 2007r.
Lift EFS
Opony 235/75/16


Na górę
Post: śr lis 09, 2016 11:44 am 
Offline
0" - piaskownica
Awatar użytkownika

Rejestracja: pn lut 22, 2016 11:47 pm
Posty: 8
Lokalizacja: Nowe ( Kujawsko-Pomorskie)
Silnik: 1,6 16 V
Model: Cabrio JLX
Rok prod.: 1995
witam wszystkich prosze o pomoc ( tylko bez podsmiewania ze przyszla kobieta , ma terenowke i nic nie kuma) ,mianowicie cala jesien szukam opon na zime do mojej rudej ale mam juz metlik w glowie czy ktos moglby mi wytlumaczyc jak to jest z tym oponami do terenowych? chciałabym zeby opony byly na zime czyli niskie temp. ale zeby tez smigalo po terenie a nie tylko po asfalcie...szukajac terenowych widze same opcje "sezon letni" czy to oznacza ze terenowe sa tylko na lato? a na zime trzeba zalozyc zimowki jak do osobowek ?

czy ktos bylby tak mily i wytlumaczyl wszystko ale w zrozumialy sposob?
moja vitke mam od maja i ciagle wszystkiego sie ucze co i jak ale z tymi oponami to juz mi rece opadaja :-(
wymiar moich obecnych opon to 215/75 R15


Na górę
Post: śr lis 09, 2016 1:41 pm 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: sob sie 28, 2010 3:59 pm
Posty: 2334
Lokalizacja: Szczawa; małopolskie
Silnik: 2.0 J20A VVT
Model: Grand Vitara II
Rok prod.: 2008
W opcjach wyszukiwania opon, czy to w sklepach internetowych czy portalach aukcyjnych, zaznacz rodzaj opon np terenowe lub 4x4 i sezon zimowy a lista opon się orworzy. :wink:

_________________
GV II 2.0 i automat.


Na górę
Post: śr lis 09, 2016 9:01 pm 
Offline
3" - błotołaz
Awatar użytkownika

Rejestracja: czw gru 27, 2012 11:06 am
Posty: 583
Lokalizacja: Łańcut / Rzeszów
Ale tak szczerze, to chyba tylko Duratrack'i są na prawdę dobre w zimie a dające w miarę radę w terenie.



Podobno o-)


Na górę
Post: śr lis 09, 2016 9:29 pm 
Offline
1" - młody upalacz
Awatar użytkownika

Rejestracja: śr mar 02, 2016 10:03 pm
Posty: 27
Lokalizacja: Tomaszów Maz.
Silnik: 2.0 V6
Model: Long
Rok prod.: 1998
Myśle ze ciężko będzie coś znaleźć
Są zimówki z oznaczeniem 4x4 np continental ts, brigstton blizzak wiem bo takie użytkowałem wszystkie były z oznaczenie 4x4 ale jeździły na suv w teren to bym tym nie pojechał continental jeździł na Ford kuga 4x4 i byłem nie zadowolony, blizzak jeździł na bmw xdrive i dużo lepiej mi sie tym jeździło
Ale tak jak mówię to były typowe zimówki z przeznaczeniem do suv
No chyba ze Yokohama goleander at/s miałem na rav 4 a potem na pajero v60 i było ok lato w miarę cicho zima śnieg błoto znośnie a w terenie te auta na tych oponach naprawdę dawały radę


Na górę
Post: śr lis 09, 2016 9:35 pm 
Offline
1" - młody upalacz

Rejestracja: śr mar 21, 2012 2:08 pm
Posty: 91
Lokalizacja: Zubrzyca Górna
Silnik: 1,6 16v
Model: long
Rok prod.: 1992
ja założyłem tydzień temu pirelli scorpion 205/70/15 i spisują się fajnie, to są opony całoroczne

_________________
PRZEMOX była VITARA 1,6 8V 1989
był TERIOS 1,3 16 V 1999,
I JEST VITARA automat 1,6 16V 'LPG 1992 rok long
pojawiła się odtatnio sx4 2,0 AWD z 2007 roku


Na górę
Post: śr lis 09, 2016 10:26 pm 
Offline
2" - starszy bagiennik

Rejestracja: wt lip 05, 2016 4:53 pm
Posty: 382
Lokalizacja: Bochnia
Silnik: 1.6 16v
Model: long
Rok prod.: 1997
Powiem tak,, vitara nie jest moją pierwszą terenówką, i stwierdzam że opona zimowa to zimowa, a 4x4 to 4x4, złotego środka szukałem i nie znalazłem, po prostu mam komplet kół szosowych, komplet zimówek, no i komplet simexów dla samozadowolenia i uśmiechu :D


Na górę
Post: czw lis 10, 2016 8:06 am 
Offline
5" - nadszyszkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: sob kwie 21, 2007 1:35 pm
Posty: 4769
Lokalizacja: Wrocław
Silnik: LPG16B
Na zimę najlepiej zimówka...

Ale osobiście kupił bym BFG AllTerrain KO2 bo ma nawet znaczek "śnieżynki" czyli opony zimowej i jeździł bym cały rok. W terenie też dają rady (wiadomo, że nie w bagno)

_________________
PS.
Przerabiasz lub podnosisz swoją Vitarę I lub Grand Vitarę I ?
Masz to w planie?
Zajrzyj na https://radzikone.pl - Zestawy i części do liftu, opony, wyciągarki i wiele innych !


Na górę
Post: pt lis 18, 2016 11:49 am 
Offline
0" - piaskownica
Awatar użytkownika

Rejestracja: pn lut 22, 2016 11:47 pm
Posty: 8
Lokalizacja: Nowe ( Kujawsko-Pomorskie)
Silnik: 1,6 16 V
Model: Cabrio JLX
Rok prod.: 1995
dziekuje za wszsystkie odpowiedzi, mam jeszcze jedno pytanie czy moge dac opny wezsze zimowe niz te co mam?czyli 205/75/ 15, przyznam ze ciezko znaesc zimowki w tym rozmiarze, poniewaz po wpisac i dluzszemu czytaniu na necie stwierdzilam ze terenowe bede miala jako letnie ,a na zime beda zimowki ( nie wiem cz jakos nie jestem prze4konana do calorocznych )


Na górę
Post: pt lis 18, 2016 5:23 pm 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: sob sie 28, 2010 3:59 pm
Posty: 2334
Lokalizacja: Szczawa; małopolskie
Silnik: 2.0 J20A VVT
Model: Grand Vitara II
Rok prod.: 2008
Możesz śmiało zapodać 195/80R15 lub 205/70R15, są trochę mniejsze ale ta średnica jest fabryczna reszta też :wink:

_________________
GV II 2.0 i automat.


Na górę
Post: pn lis 21, 2016 2:02 pm 
Offline
0" - piaskownica
Awatar użytkownika

Rejestracja: pn lut 22, 2016 11:47 pm
Posty: 8
Lokalizacja: Nowe ( Kujawsko-Pomorskie)
Silnik: 1,6 16 V
Model: Cabrio JLX
Rok prod.: 1995
super dziekuje w sumie to nawet nie wiedzialam jakie sa fabryczne wymiary dla mojego auta , chyba poszukam w tych pozostalych wymiarach , napewno bedzie łatwiej :-D


Na górę
Post: pt lip 07, 2017 10:44 am 
Offline
3" - błotołaz
Awatar użytkownika

Rejestracja: czw gru 27, 2012 11:06 am
Posty: 583
Lokalizacja: Łańcut / Rzeszów
No to na czym stanęło z tymi zimowymi oponami...

Powiem tak, przelatałem parę zim na saharach (aczkolwiek innego producenta) i żyję. Nie było tragedii.
Jeżdżę mało, ale rodzinę wożę. Teraz chciał bym dwa komplety - simexy na większą część roku + drugie na zimę i ew. dalsze przeloty. Rozmiar tych drugich 30-32" na 16" feldze.
Tylko rzecz w tym, że nie chcę ciągle przerzucać. I jak założę na zimę nie-simexy a będę jechał w weekend w teren to muszą dobrze robić. A zima jak to zima u nas, czasem zmarznięte ale czasem błoto jak się patrzy.
No i chciał bym, żeby w tym błocie robiły podobnie do sahar. A to raczej dyskwalifikuje Duratracki i BFG AT KO2. Aczkolwiek te dwa modele i tak cena trochę dyskwalifikuje.

Więc co robić drogie bravo? Też sahary? Tylko trzeba by pewnie z Insy, bo guma pewna, że działa w zimie a inne firmy to różne te mieszanki mogą mieć. Wiec taka taniocha to też nie jest o-)
Risko chyba jeszcze nieprzetestowane w zimie?
Kumho KL71 dobre opinie zbierały za pracę w zimie na drodze. Miękka mieszanka - może to?
A może Cooper Discoverer STT Pro?

Temat rozwojowy bo do zimy daleko o-P


Na górę
Post: pt lip 07, 2017 3:02 pm 
Offline
5" - nadszyszkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: sob kwie 21, 2007 1:35 pm
Posty: 4769
Lokalizacja: Wrocław
Silnik: LPG16B
Osobiście kupił bym KO2 szczególnie, że na allegro otworzył się oficjalny sklep i ma super ceny na niektóre rozmiary.

KL71 w zimie duuuużo gorsze od Insa Sahara.

Risko bardzo podobnie jak Insa Sahara bo to ta sama guma i jak spuścisz powietrze do 1.5bara to już znośnie w zimie jeździ.
Risko robi też lepiej w terenie od Sahary więc może simex nie będzie potrzebny :)
Obrazek

_________________
PS.
Przerabiasz lub podnosisz swoją Vitarę I lub Grand Vitarę I ?
Masz to w planie?
Zajrzyj na https://radzikone.pl - Zestawy i części do liftu, opony, wyciągarki i wiele innych !


Na górę
Post: ndz lip 09, 2017 9:27 am 
Offline
3" - błotołaz
Awatar użytkownika

Rejestracja: czw gru 27, 2012 11:06 am
Posty: 583
Lokalizacja: Łańcut / Rzeszów
No taki był pierwotny plan. Że komplet Risko i z głowy. Bo simexów kupować nie chciałem, za mało uniwersalne.
Ale auto wziąłem jednak z kompletem simexów a jak już są.... o-)

Ateki na drogę i jakiś lajtowy terenik (albo na zmarznięte) by były pewnie spoko. Ale często mamy błotne zimy to by mi nie wystarczyły na wyjazdy.

Jeszcze nie jeździłem w ogóle na simexach to zobaczę jak to jest.
I jeśli będzie tragedia na czarnym w gorszych warunkach to zmienię na Risko.


Tylko wiecie jaki to jest ból, jak nagle się okazuje że praktycznie każdy w ekipie przeszedł na simexy. I vitara z auta które jako nieliczne przejeżdżało prawie wszystko zamienia się w to które trzeba czasem wyciągać...

Radzik, posty z taką ładną ilustracją to się aż jakoś tak chętniej czyta o-)


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 Następna

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl