suzuki.info.pl

Wszystko dookoła vitary i nie tylko (:
Dzisiaj jest ndz kwie 28, 2024 12:06 am

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
Post: wt paź 21, 2014 7:14 pm 
Offline
1" - młody upalacz
Awatar użytkownika

Rejestracja: wt wrz 25, 2012 6:34 pm
Posty: 78
Model: TLC J70
Czy opony w rozmiarze 215/80 R15 wejdą do Vitary bez liftu i bez obędzie się bez szkód podczas jazdy? Zastanawiam się czy brać 195/80 czy właśnie może nieco szerszą i wyższą zarazem - 215/80. Felgi są szerokości 7 cali więc nie wiem czy 195 nie będą dziwnie wyglądały. Nie bardzo chcę coś w tej chwili kombinować z liftem.

Obecnie 205/75 R15 wyglądają ok i nic nie obciera. Niby różnica w 215/80 niewielka do obecnych ale zawsze to różnica. Może ktoś jeździ z takimi kołami?

I jeszcze pytanie o opinie o modelu Hankook RF10?

Obrazek

W sumie w tej cenie można już wybierać między bardziej renomowanymi markami - ale co wybrać? Szukam czegoś AT o agresywnym bieżniku w sensownej cenie.

Mam osobno nowe zimówki BF więc użytkowanie całoroczne nie wchodzi w grę i nie szukam opony całorocznej. A może polecacie coś innego?


Ostatnio zmieniony sob sty 14, 2017 8:08 pm przez OjciecMocyMroku, łącznie zmieniany 1 raz.

Na górę
Post: wt paź 21, 2014 9:38 pm 
Offline
2" - starszy bagiennik

Rejestracja: sob kwie 19, 2014 6:51 pm
Posty: 118
Lokalizacja: Małopolska
Silnik: 1,6 8V
Model: 3D
Rok prod.: 1991
Obawiam się że mogą być problemy. Jutro będę zakładał zimówki 215/80/R15 to pomierzę ile jest luzu ale moja Vitarka jest lekko podniesiona. Na przeliczniku opon różnica wysokosci jest coś 3.5 cm, czyli na stronę1.8 cm ale jeszcze trzeba wziąść pod uwagę większą szerokość.

_________________
Był Samuraj, Pajero Pinin, jest błękitna Suzi na MT Nexen z liftem 4" od Radzika.


Na górę
Post: wt paź 21, 2014 9:49 pm 
Offline
5" - nadszyszkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: sob kwie 21, 2007 1:35 pm
Posty: 4770
Lokalizacja: Wrocław
Silnik: LPG16B
lepiej weź rozmiar 225/75 zamiast 215/80 to auto będzie stabilniejsze

miałem kilka opon z profilem 80 i 85 i już się z niego wyleczyłem :lol:

najlepiej 70 lub 75

_________________
PS.
Przerabiasz lub podnosisz swoją Vitarę I lub Grand Vitarę I ?
Masz to w planie?
Zajrzyj na https://radzikone.pl - Zestawy i części do liftu, opony, wyciągarki i wiele innych !


Na górę
Post: śr paź 22, 2014 3:08 pm 
Offline
1" - młody upalacz
Awatar użytkownika

Rejestracja: wt wrz 25, 2012 6:34 pm
Posty: 78
Model: TLC J70
Spajder a jak lekko jest podniesiona i w jaki sposób?

Bardzo mnie interesuje jak ten rozmiar się u Ciebie sprawdza? Zaczynasz jeździć z takimi kołami czy wcześniej już miałeś takie? Moje plany liftu to tylko 2 cale.


Na górę
Post: śr paź 22, 2014 8:42 pm 
Offline
2" - starszy bagiennik

Rejestracja: sob kwie 19, 2014 6:51 pm
Posty: 118
Lokalizacja: Małopolska
Silnik: 1,6 8V
Model: 3D
Rok prod.: 1991
Podniesiona jest na podkładkach pod sprężyny tych z allegro. Przód jakieś 3,5 cm a tył 4.5 cm. Oponki weszły i jest sporo luzu. Wiele na nich nie jeżdziłem ale wydaje mi sie że jest dobrze. Takie oponki poleciło mi dwóch kolegów. W Samuraju miałem kiedyś profil 80 tylko nie pamietam szerokości i sprawowały sie idealnie.
Porównaj na przeliczniku opon wymiary i zrób z listewek przymiar, szerokosć i wysokosc, którym sprawdzisz czy wejdą do twojej Vitary te większe opony.

_________________
Był Samuraj, Pajero Pinin, jest błękitna Suzi na MT Nexen z liftem 4" od Radzika.


Na górę
Post: czw paź 23, 2014 6:25 pm 
Offline
1" - młody upalacz
Awatar użytkownika

Rejestracja: wt wrz 25, 2012 6:34 pm
Posty: 78
Model: TLC J70
Na kalkulatorze sprawdzałem i jestem dobrej myśli. Patrząc na stan obecny też. Jeżeli kupię takie i nie wejdą to będę dalej podnosił :) Ale dzięki za info bo to zbliża mnie do tego wyboru. Oprócz podkładek przy takim lifcie robiłeś coś jeszcze (dystanse) czy same podkładki?


Ostatnio zmieniony sob sty 14, 2017 8:07 pm przez OjciecMocyMroku, łącznie zmieniany 1 raz.

Na górę
Post: czw paź 23, 2014 8:47 pm 
Offline
2" - starszy bagiennik

Rejestracja: sob kwie 19, 2014 6:51 pm
Posty: 118
Lokalizacja: Małopolska
Silnik: 1,6 8V
Model: 3D
Rok prod.: 1991
Mam tylko te podkładki pod sprężynami i od wczoraj oponki 215/80 R15, autko jak na moje potrzeby podniosło sie dosyć fajnie. Chce troche pojeździć i jechać na ustawienie zbiezności ale zastanawiam sie czy nie podłożyć dystansów pod przednie amortyzatory tych 5-cio cm, bo na dziurach amory z przodu trochę dobijają i są wysunięte. Ponoć wszystko ma się ułożyć i być dobrze bez tych dystansów, więc czytam forum żeby sie zdecydować czy zakładac czy nie ? Wiecej inwestycji nie planuję, oprócz zamówionego bagażnika u Radzika na który czekam.

_________________
Był Samuraj, Pajero Pinin, jest błękitna Suzi na MT Nexen z liftem 4" od Radzika.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl