suzuki.info.pl

Wszystko dookoła vitary i nie tylko (:
Dzisiaj jest sob kwie 27, 2024 11:08 pm

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 79 ]  Przejdź na stronę 1 2 3 4 5 6 Następna
Autor Wiadomość
Post: pn lis 17, 2014 12:49 am 
Offline
1" - młody upalacz

Rejestracja: ndz lut 02, 2014 6:58 pm
Posty: 35
Lokalizacja: Kielno
Witam, jak w temacie - stoję przed dokonaniem wyboru ogumienia do mojej vitarki, jest tylko jedno małe ale...
jaki bieżnik wybrać ?
Obrazek
*najchętniej wziąłbym YOKOHAMA G001 jednakże nie ma takich o wymiarze 33"-35",
Obrazek
*myślałem również nad Silverstone MT-117 X-treme ale nie wiem czy to najlepszy wybór - autkiem tygodniowo będe robił ~100km po czarnym piątek sobota niedziela - zabawa w terenie, jednak tu nie wiem jak ta oponka sprawuje się zimą, mówią że w błoto nie ma nic lepszego, na czarnym ginie dość szybko oraz zero przyczepnosci na mokrym i zimą
Obrazek
*kolejna oponka to Hankook RT-03 Dynapro - tej nigdy nie widziałem na żywo, oraz mało o niej w sieci - ponoć dupy nie urywa
Obrazek
*następna jest podana w temacie BFG MT KM2 - mam ATeki tej firmy i jestem z niej zadowolony - same dobre opinie jednak o MT'ku nie piszą już tak wesoło, jedni twierdzą że oponka dobra - inni zaś że kibel (tutaj łatwiej już jeździć zimą)
Obrazek
*Federal Couragia MT - na temat tej oponki znalazłem tylko jedną opinię - lepsza od Cooper STT oraz od BFG MT KM2 - ale 1 opinia to nie wyznacznik, bieżnik podobny do BFG
Obrazek
*ostatnia oponka nad która się zastanawiam to Maxxis Big Horn MT-762 - wybór praktycznie przypadkowy - nic o niej nie wiem, podoba mi się tylko wizualnie

Jak już pisałem, w tygodniu jazda po czarnym (ok 60-90km tygodniowo), weekend zabawa w terenie (lasy, szutry, żwirownie, łąki, błoto, rzeki).
Fajnie jakby oponka również sprawdzała się na śliskim choć nie jest to jej głównym wyznacznikiem. Z góry chciałem przeprosić że takei to wszystko zagmatwane ale oponki kupuje się nie na sezon a na dobre 2 lata a nie chciałbym później żałować że kupiłem nie te. Jak wcześńiej wspominałem - najchętniej kupiłbym tą kopie simexa jednakże nie wiem co mam o niej myśleś (słaba przyczepność na czarnym, szybko znika na czarnym ale za to w terenie bajka,) dlatego też szukam alternatywy w postaci normalnego MT'k (choć jak to mówią KL71 to początek na a simexie i tak się kończy).
W każdym bądź razie proszę o odpowiedź, jakieś nakierowanie bądź wskazówki gdyż każda konstruktywna uwaga jest w tym przypadku niezbędna. Z góry bardzo dziękuję, pozdrawiam.

_________________
vitara 1,6 8v


Na górę
Post: pn lis 17, 2014 2:17 am 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: czw sty 25, 2007 3:29 pm
Posty: 3314
Lokalizacja: Janów Lubelski
Wg mnie, żadna z nich nie będzie dobra na śliskim, ja zaryzykował bym teraz w Federal Couragia MT, od bfg sporo się różni

_________________
Grand Vitara II 2,0 16v 2007r.
Lift EFS
Opony 235/75/16


Na górę
Post: pn lis 17, 2014 6:40 am 
Offline
4" - błotny dziadek

Rejestracja: czw paź 11, 2012 10:01 pm
Posty: 1511
Lokalizacja: Limanowa
Jak masz tyle jazdy po czarnym to szkoda agresywnego mtka, zje go szybko, na zimę są zimówki, a na lato wybrał bym może bfg ko2

_________________
93' 1,8 16v 235/75 MT, most stalowy diy,
Lift 4" merc w124 amory dobinsons, tył focus kombi, amory rav4
gutek.a4@gmail.com.


Na górę
Post: pn lis 17, 2014 7:28 am 
Offline
4" - błotny dziadek
Awatar użytkownika

Rejestracja: czw mar 27, 2008 4:26 pm
Posty: 2689
Lokalizacja: Wrocław
Silnik: G16B
Model: Radzikone Edyszyn
Rok prod.: 1995
33-35 cali do Vitary?
Gratuluję pomysłu.
Weź jakiekolwiek. I tak umielą wszystko.

_________________
Futrzak->Vitka'89 ->Vitka'95->GV2000->Korozjara


Na górę
Post: pn lis 17, 2014 7:40 am 
Offline
1" - młody upalacz

Rejestracja: ndz lut 02, 2014 6:58 pm
Posty: 35
Lokalizacja: Kielno
Umieli mi się wszystko ? Nie sądzę,, z reszta temat brzmi jakie opony a nie co mi sie umieli. Fajnie ze ktos sie zainteresowal tematem, no to koledzy jak zadna nie jest dobra na sliskim to zostaje tylko kwestia dobrania oponki wzgledemi ilości jazdy po czarnym. Stosunkowo wychodziloby 60% czarny 40% w teren.

_________________
vitara 1,6 8v


Na górę
Post: pn lis 17, 2014 8:11 am 
Offline
2" - starszy bagiennik

Rejestracja: ndz sie 21, 2011 6:10 pm
Posty: 343
Lokalizacja: Mielec
Ja do longa grubo sie zastanawiam nad federal i chyba takie zamówie w rozmiarze 265/75 r16

_________________
Suzuki Vitara 1.6 8v 91r cabrio
Escape Evo 12000 Sprzedane;)
Silverstony 117 sport 31
------------------------------------
Suzuki Vitara 2.0 v6 95r
Lift +4' Radzikone, Body lift +2'
reszta w trakcie motania;)


Na górę
Post: pn lis 17, 2014 9:27 am 
Offline
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: śr lut 04, 2009 9:35 pm
Posty: 4485
Lokalizacja: Ursynów
Silnik: J20A
Model: Cabrio 2.0 JLX
Rok prod.: 1998
Temat wałkowany wielokrotnie.

Miałem 3 z tej listy, ale nalewki. Najlepiej na asfalcie zachowywała się kopia Yokohamy (ta pierwsza) Ma najszerszy bieżnik (rozmiar faktyczny) przy tym samym rozmiarze. Na mokrym asfalcie lepiej hamowały niż kilkuletnie zimówki. Na 30" prędkość 100-110 km/h nie była problemem. 130 km/h była też osiągalna.

Większość MT oryginalnych (nie nalewki) ma miękką gumę i na asfalcie nikną w oczach.
Dodatkowo Silverstone extreme niekoniecznie sprawdza się na czarnym, przy 35" zapomnij o prędkościach >60 km/h

_________________
DantHe SVC 2.0 'Myszka Miki' + kilka cm do lansu :) Obrazek


Na górę
Post: pn lis 17, 2014 9:32 am 
Offline
4" - błotny dziadek
Awatar użytkownika

Rejestracja: ndz kwie 08, 2012 6:01 am
Posty: 2728
Lokalizacja: brejdyny(warminsko-mazurskie)
danthe pisze:
Temat wałkowany wielokrotnie.

Miałem 3 z tej listy, ale nalewki. Najlepiej na asfalcie zachowywała się kopia Yokohamy (ta pierwsza) Ma najszerszy bieżnik (rozmiar faktyczny) przy tym samym rozmiarze. Na mokrym asfalcie lepiej hamowały niż kilkuletnie zimówki.
Większość MT oryginalnych (nie nalewki) ma miękką gumę i na asfalcie nikną w oczach.
Dodatkowo Silverstone extreme niekoniecznie sprawdza się na czarnym, przy 35" zapomnij o prędkościach >60 km/h



u mnie na 31'' przy bucie w podłodze udało się coś około 80km/h i to na 4 bo na 5 tylko zwalnia :D :lol: :mrgreen:
efekt jak byś uciekał przed dwoma F16 :D

_________________
vitarka 1.6 8v 1989r (w trakcie prób odnowy :P )
lift 4'' by RADZIKONE+ma być 5cm body-lift
spawlock tył był i się zmielił ale myślę nad ponownym spawaniem (prawie nowom spawarkom-własnorecznie) :P
silverstone MT-117 X-TREME 31/10,5/15


Na górę
Post: pn lis 17, 2014 9:33 am 
Offline
5" - nadszyszkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: sob kwie 21, 2007 1:35 pm
Posty: 4770
Lokalizacja: Wrocław
Silnik: LPG16B
jaki silnik i skrzynia w vitarze. i co jest przerobione w napędach ?

_________________
PS.
Przerabiasz lub podnosisz swoją Vitarę I lub Grand Vitarę I ?
Masz to w planie?
Zajrzyj na https://radzikone.pl - Zestawy i części do liftu, opony, wyciągarki i wiele innych !


Na górę
Post: pn lis 17, 2014 9:56 am 
Offline
2" - starszy bagiennik
Awatar użytkownika

Rejestracja: śr lip 09, 2014 3:57 pm
Posty: 181
Lokalizacja: Iwonicz-Podkarpacie
Najlepiej 2 kpl. Jeden na asfalt. Drugi w błoto.

Jak coś jest do wszystkiego , to jest do niczego.

Ja na Insa Turbo special track śmigam. Piknie w terenie , na asfalcie do bani.

Też się zastanoawiam nad 2 kpl. na asfalt.

_________________
______________________________________________
Motóry: XT350-->WR400-->XT600-->WR250-->XT660R
4X4:Samurai 1.3-->K160-->Vitara 1.6 16V
Samochód: GV 2.0 2002


Na górę
Post: pn lis 17, 2014 6:48 pm 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: czw sty 25, 2007 3:29 pm
Posty: 3314
Lokalizacja: Janów Lubelski
Najlepiej to niech kupi opony na każdą porę roku i na różne okazje,,, najlepiej, ale tak się nie da, chyba że...
wiadomo co. Na tych federalach dasz radę od wiosny do zimy, będą się scierać? - tak będą bo to nie opona na asfalt, to kup sobie jeszcze szosówki i zimówki. 33-35' - nie przesadzaj chłopie. Auto w teren to kup simexa pozmieniaj przełożenia, most i będzie w miarę ok, jak ma być i na czarne i w teren to wyżej 31' nie startuj, no jeszcze tak jak Radzio wspomniał ( jaki silnik i skrzynia, napędy)

_________________
Grand Vitara II 2,0 16v 2007r.
Lift EFS
Opony 235/75/16


Na górę
Post: pn lis 17, 2014 8:15 pm 
Offline
1" - młody upalacz

Rejestracja: ndz lut 02, 2014 6:58 pm
Posty: 35
Lokalizacja: Kielno
I w taki oto sposób wróciłem na sam poczatek, tak wiec pozostaje wybór miedzy bfg mt a federal mt.

_________________
vitara 1,6 8v


Na górę
Post: pn lis 17, 2014 8:23 pm 
Offline
2" - starszy bagiennik
Awatar użytkownika

Rejestracja: pt lis 28, 2008 9:36 pm
Posty: 220
Lokalizacja: Kamienna Góra
Yokohama szybko znika i jest bardzo śliska miałem i nie polecam

_________________
juz jest mały lift:)
www.extremefirstaid.pl


Na górę
Post: pn lis 17, 2014 11:00 pm 
Offline
1" - młody upalacz

Rejestracja: ndz lut 02, 2014 6:58 pm
Posty: 35
Lokalizacja: Kielno
Dziwne,
Koledzy BARTEK W., radzik071, zax :
temat jest o oponkach, a nie o tym co jest przerobione w aucie, jaki jest silnik, co mi się zmieli, co nie wytrzyma itd. tak więc jakbym chciał się dowiedzieć czegoś z w.w. rzeczy na pewno założyłbym temat z pytaniem dotyczącym danego problemu,tutaj proszę o opinie na temat opon, tylko tyle albo aż tyle.....
odpowiedzi typu kup 4 komplety na każdą porę roku również nie są na miejscu - ludzie czytajcie ze zrozumieniem, chcę się dowiedzieć od was które z wymienionych przeze mnie opon byłyby jak najbardziej uniwersalne względem moich potrzeb, i tyle w temacie.
Innym użytkownikom którzy wypowiedzieli się w "moim" temacie bardzo dziękuje (o takie odp. mi chodzi).

Reasumując:
- simexopodobne odpadają gdyż nadają się tylko w teren - tylko i wyłącznie
- yokohamy nie robią "dla mnie rozmiaru"
- hankook coś czuje że sie nie nada - mało o tej oponce wiadomo i wygląda jak delikatnie agresywniejszy at'ek
- maxxis również przestał jakoś do mnie przemawiać - ale jak pisałem na początku wybrałem ją przypadkiem także nie ma się co dziwić

Został BFG MT KM2 oraz Federal Couragia MT - czyli czołówka z tematu. Czy ktoś jest w stanie powiedzieć mi coś konkretnego o tych oponach ? co z ich samooczyszczaniem, bieżnikiem, oraz sprawnością w terenie,

_________________
vitara 1,6 8v


Na górę
Post: pn lis 17, 2014 11:05 pm 
Offline
3" - błotołaz
Awatar użytkownika

Rejestracja: pn lut 07, 2011 9:45 pm
Posty: 1351
Bierz chłopie BFG. Nie ma uniwersalnej opony!!!Są tylko półśrodki między czymś a czymś. Coś za coś.

_________________
Czarna Vita 1.6 8V. Merc-Samara. Bodylift 2".Zawias 4".Bak lift 3". LPG Blos. Stalowy most. Simex 30"
Czerwone E30 cabrio-oryginał.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 79 ]  Przejdź na stronę 1 2 3 4 5 6 Następna

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 44 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl