suzuki.info.pl

Wszystko dookoła vitary i nie tylko (:
Dzisiaj jest sob kwie 27, 2024 6:40 am

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1 2 Następna
Autor Wiadomość
Post: wt sty 13, 2009 7:08 pm 
Offline
1" - młody upalacz
Awatar użytkownika

Rejestracja: pn sty 05, 2009 9:48 am
Posty: 72
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Witam, niedawno zakupiona Vitarka 3D '98r potrzebuje pilnie oponek.
Z tegop co sie dowiedziałem muszą to być 16" :( bo 15" nie wejdą-chyba że sie myle ?

Obecnie jeżdże na 225/60R16 szosowe :(

Czy coś takiego nie bedzie zbyt duże i nie bedzie ocierać na seryjnym zawieszeniu ?

http://www.sklep.globgum.com.pl/index.p ... ud-terrain

_________________
2.0 16V Cambridge ....i nie ma mocnych
http://www.youtube.com/watch?v=DxwGPHYML5Y


Na górę
Post: wt sty 13, 2009 8:28 pm 
Offline
3" - błotołaz
Awatar użytkownika

Rejestracja: śr cze 27, 2007 4:52 pm
Posty: 1433
Lokalizacja: Białystok
za duże, bez motania nie wejdzie

_________________
2.0 V6


Na górę
Post: wt sty 13, 2009 8:48 pm 
Offline
2" - starszy bagiennik

Rejestracja: pt lut 16, 2007 11:25 am
Posty: 194
Lokalizacja: Sosnowiec
U mnie weszło 215/80 R16 bieżnik at ,ale weszło na styk i nawet nie ociera, ale w nadkolu wiele miejsca nie ma. Felgi stalowe orginał. Srednica opony ok 750 mm.
A zapomniałem .
Felgi tylko 16 witarowskie (tak specyficznie odsadzone) bo nie wejdą inne .
Z uwagi na większe tarcze i wystające zaciski nie założysz 15 ,ani innych 16. :cry:

_________________
SUZUKI VITARA 1.6 l 16 V (Szara Eminencja)
SUZUKI VITARA 2.0 l 16 V (Błękitny Grom)


Na górę
Post: wt sty 13, 2009 9:11 pm 
Offline
3" - błotołaz
Awatar użytkownika

Rejestracja: śr cze 27, 2007 4:52 pm
Posty: 1433
Lokalizacja: Białystok
ale liczy się też szerokość, 215/80/16 może i by weszły, ale nie chce mi się wierzyć, że 75cm opona bez liftu nie dobija na dużych dziurach

235 na pewno bez kolizji nie będzie dobrze pracować, z przodu trzeba ograniczyć skręt, a z tyłu wklepać ranty błotników, moje zimówki mają w realu 71cm z przodu weszły bez liftu, ale czasem się odezwą przy zbyt szybkim wjechaniem w duża dziurę, a z tyłu pomimo podniesionego zawieszenia czasem je słychać w tych samych dziurach :wink: ale to chyba dlatego, że nie ruszałem rantów nadkoli, czekam aż same odpadną przez rdzę :wink:

_________________
2.0 V6


Na górę
Post: śr sty 14, 2009 9:00 am 
Offline
1" - młody upalacz
Awatar użytkownika

Rejestracja: pn sty 05, 2009 9:48 am
Posty: 72
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Dzięki za odpowiedź.

Oryginał teraz ma srednice 67,6 cm a te miałby 73,5 cm.... czy po delikatnym podniesieniu na gumach oraz przedłużone amortyzatory ta opona wejdzie? Auto powinno podnieść sie o ok3,5 cm. ?

_________________
2.0 16V Cambridge ....i nie ma mocnych
http://www.youtube.com/watch?v=DxwGPHYML5Y


Na górę
Post: czw sty 22, 2009 5:15 pm 
Offline
1" - młody upalacz

Rejestracja: pt mar 14, 2008 8:42 pm
Posty: 28
Lokalizacja: Rybnik
Witam

Ja dostałem "w prezencie" Glob-Gum-y 235/70R16 4X4 ALL TERAIN. Z przodu przy mocnym skręcie w prawo obciera. Z tyłu przy szybkości powyżej 70km/h obciera przy przejeżdżaniu przez dziury i ograniczniki. Wniosek. Trza iść do "góry". Mam nadzieję, że mały lift (2 cale) powinien wystarczyć z tyłu, a z przodu trzeba ograniczyć promień skrętu.


Vitaminka 2.0 V6

_________________
2.0 V6 bez żadnego liftu (na razie:))


Na górę
Post: czw sty 22, 2009 7:45 pm 
Offline
3" - błotołaz
Awatar użytkownika

Rejestracja: śr cze 27, 2007 4:52 pm
Posty: 1433
Lokalizacja: Białystok
Camel pisze:
Witam

Ja dostałem "w prezencie" Glob-Gum-y 235/70R16 4X4 ALL TERAIN. Z przodu przy mocnym skręcie w prawo obciera. Z tyłu przy szybkości powyżej 70km/h obciera przy przejeżdżaniu przez dziury i ograniczniki. Wniosek. Trza iść do "góry". Mam nadzieję, że mały lift (2 cale) powinien wystarczyć z tyłu, a z przodu trzeba ograniczyć promień skrętu.


Vitaminka 2.0 V6


a tak poza tym jak się sprawują te opony?

EVO pisze:
Oryginał teraz ma srednice 67,6 cm a te miałby 73,5 cm.... czy po delikatnym podniesieniu na gumach oraz przedłużone amortyzatory ta opona wejdzie? Auto powinno podnieść sie o ok3,5 cm. ?


wejdzie ale w terenie może nastąpić kolizja z nadwoziem, zwłaszcza z tyłu, na asfalcie nie będzie raczej problemów

_________________
2.0 V6


Na górę
Post: pt sty 23, 2009 9:45 pm 
Offline
1" - młody upalacz

Rejestracja: pt mar 14, 2008 8:42 pm
Posty: 28
Lokalizacja: Rybnik
Witam

Na asfalcie dobrze trzymają się drogi. Na mocno oblodzonej drodze jak sie jedzie powoli (tak do 40km/h) są w porządku, a jak dodaje się gwałtownie gazu to poślizg murowany. Noga z gazu i jest znowu ok. Na błocie śniegowym przy spokojnej jeździe (nawet 60km/h) nie traci się przyczepności. Dodasz gwałtownie gazu i ... lecisz. Ale jak śnieg jest na nich i przymrozi, to robią się z nich "łyse opony". Zamarznięty śnieg ciężko się z nich odlepia. Szrut i "biały puch" jazda marzenie. Trzymają dobrze kierunek, nie tracą przyczepności. Zabawa w lesie na liściach podobnie. Spokojnie jedziesz, wszędzie wjedziesz (prawie :lol: ). Na kopalnianych hałdach błoto szybko z nich odchodzi (pod warunkiem, że nie ma mrozu bo inaczej jak ze zmarznietym śniegiem). Ogólnie to moje pierwsze takie opony więc nie mam odniesienia do innych. Chociaż patrząc na jadącą w terenie Dyskotekę na Goodrich AT, glob-gumy niewiele im ustepowały, a nawet w niektórych sytuacjach były lepsze (szczególnie na podjazdach). I jeszcze jedno. Taka mała niekonsekwencja producenta. Na stronie glob-gumy piszą, że są to letnie opony, a mój guru od opon twierdzi, że są to wielosezonówki (ponoć tajne znaki na oponie mu to powiedziały :lol: ).

_________________
2.0 V6 bez żadnego liftu (na razie:))


Na górę
Post: pt sty 30, 2009 11:06 am 
Offline
2" - starszy bagiennik
Awatar użytkownika

Rejestracja: śr paź 01, 2008 9:59 am
Posty: 368
Lokalizacja: Gdynia
Elo
Ja zrobiłem lifta felicja mercedes i wchodza bez problemu 235/70/16 Matador Izzarda AT
Ograniczniki skrecone o 2 obroty i pieknie bryka cala kompozycja :)

_________________
Vitara 2.0 16v '98 LPG Snorkiel i mini lifciores


Na górę
Post: ndz lut 01, 2009 2:33 pm 
Offline
2" - starszy bagiennik
Awatar użytkownika

Rejestracja: wt wrz 26, 2006 12:37 pm
Posty: 386
Lokalizacja: Bielsko
Camel pisze:
....

Cześć
A te oponki to od samego Norberta dostałeś, czy od jakiegoś handlowca ???
Jeśli chodzi o te oponki to jest to kopia dawnych opon GY WRANG AT, czyli poprzedników ATR. Nie jest to super bieżnik, więc aby coś z tego było zastosowali dość miękką gumę. Niestety są też '-' , szybko zniknie na czarnym, a po dobrym dogrzaniu w lecie (długa jazda >200km po mocno rozgrzanym asfalcie) kolejnej zimy już jej właściwości będą gorsze.
Żeby tem bieżnik miał jakąś możliwość oczyszczania na zewnątrz w jednym aucie wycieliśmy te zachodzące języczki, efekt widoczny, ale zawsze to jest AT, więc cudów niema się co spodziewać.
Mieszkając teraz na płaskim - ślunsk - widzę ze tu dużo aut jeździ na ATekach, natomiast jak mieszkałem ciut wyżej to zazwyczaj były to zimówki lub MTeki (jak u mnie :lol: ), ATeki rzadko spotykane.
Jakbym więcej jeździł po śląsku Vitarą to też bym musiał pomyśleć nad zimówkami, bo tu jakoś tak śniegu mało - ino takie śkliwo sie robi, a nawet jak śniegu nima to drogi jakieś takie śliskie, tłuste :lol: :lol: :lol:
Pozdrówki

_________________
była :( Vitka na standartowych 235/75


Na górę
Post: ndz lut 01, 2009 6:04 pm 
Offline
3" - błotołaz
Awatar użytkownika

Rejestracja: śr cze 27, 2007 4:52 pm
Posty: 1433
Lokalizacja: Białystok
papas pisze:
...


A co wiesz o MTkach Glob-Gum?

_________________
2.0 V6


Na górę
Post: ndz lut 01, 2009 9:02 pm 
Offline
2" - starszy bagiennik
Awatar użytkownika

Rejestracja: wt wrz 26, 2006 12:37 pm
Posty: 386
Lokalizacja: Bielsko
KozioŁ pisze:
...A co wiesz o MTkach Glob-Gum?

Chmmmm, reklamować nie bede bo nie wolno :wink:
Jeżdżą, w miarę miękkie - w porównaniu do np. persini itd. robione na karkasach zza wody - dlatego taka masakrycznie wysoka cena :!: Bieżnikowane muszą kosztować mniej niż połowę ceny nowych - no ale jednak nie da się zejść z ceny dbając o jakość. Proces kontrolowany jest przez poznański instytut - i odrazu powiem że kilka sztuk wadliwych z jesieni zostało wychwyconych i wymienionych na nowe. Awaria polegała na zbyt krótkim wygrzaniu w formie (brakło 5 minut w skali 2 godzin) co objawiało się mlaskaniem opony - czyli odklejeniem na małym kawałku bieżnika od karkasu. Szkoda - bo 6 opon trafiło do klientów - a ploty wiadomo się niosą odrazu......
Do Białegostoku trochę daleko cobym pokazać pojechał - spytaj kogoś bliżej coby poglądać.
A bieżnik kopia YOKOH...GEOL.... to nie robota Globgumu - to znajomej firmy z Włoch - to tylko dil.
Pozdrówki

_________________
była :( Vitka na standartowych 235/75


Na górę
Post: ndz lut 01, 2009 9:32 pm 
Offline
3" - błotołaz
Awatar użytkownika

Rejestracja: śr cze 27, 2007 4:52 pm
Posty: 1433
Lokalizacja: Białystok
Oglądać nie muszę, to miałby być komplet tylko w teren, ale na razie to bliżej nieokreślona przyszłość. :wink:

_________________
2.0 V6


Na górę
Post: ndz lut 01, 2009 9:55 pm 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: czw sty 25, 2007 3:29 pm
Posty: 3314
Lokalizacja: Janów Lubelski
papas pisze:
KozioŁ pisze:
...A co wiesz o MTkach Glob-Gum?

Chmmmm, reklamować nie bede bo nie wolno :wink:
Jeżdżą, w miarę miękkie - w porównaniu do np. persini itd.

Mają miększą miesznkę niż Persichini :?: Hmm a wydawało mi sie że miększych już nie ma :wink:

_________________
Grand Vitara II 2,0 16v 2007r.
Lift EFS
Opony 235/75/16


Na górę
Post: sob lut 07, 2009 11:57 pm 
Offline
3" - błotołaz
Awatar użytkownika

Rejestracja: śr cze 27, 2007 4:52 pm
Posty: 1433
Lokalizacja: Białystok
papas pisze:
...


A może przypadkiem wiesz ile waży jedna opona MT Glob-gumu 233/70/16 ?

_________________
2.0 V6


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1 2 Następna

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 46 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl