suzuki.info.pl

Wszystko dookoła vitary i nie tylko (:
Dzisiaj jest sob kwie 27, 2024 2:58 pm

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
Post: ndz lut 22, 2009 11:34 pm 
Offline
2" - starszy bagiennik
Awatar użytkownika

Rejestracja: ndz lut 04, 2007 9:18 pm
Posty: 353
Lokalizacja: Miechów/k Krakowa
Cześć może komuś się ta opinia przyda o oponach KUMHO MT model 834 30x9.5r15 ,
wiem że tan temat był już poruszany ale pewnie ta opinia przyda się komuś kto ma zamiar zmienić opony na
właśnie takie .....
wcześniej miałem opony general xp 2000 255x60x15 na polskie drogi jest to porażka nosi na koleinach ...
na piachu robią super nawet przy 7 osobach w vitarze ...
zimą spisywały się dobrze nawet w kopnym śniegu ...
na autostradzie <<dobrej>> bardzo dobrze ciche prędkości do 155 km ...
w błocie porażka !!!
na szutrach dobrze .....
potem przyszła kolej na B.F. Goodrich AT 215x75x15 no i tu mogę się rozpisać na tych oponach zrobiłem
15 tyś we wszystkich warunkach od wiosny po zimę ...
jest z tą opona taka moja subiektywna
ocena ....
w piachu gdzie najczęściej jeżdżę przy ciśnieniu w oponach 1.0 zamiast 1.6 według zaleceń suzuki jest bardzo dobrze
tam gdzie inne vitarki na M/T wszędzie wjeżdżam ... szutry przy napędzie 2x4 lekko zarzuca tyłem przy ok 80/90 km /h
4x4 bardzo dobrze ... W ternie skalistym często jeżdżę po jurze Krakowsko-Częstochowskiej dopóki skały suche
bardzo dobrze jak mokre to się ślizgam tak samo na trawie pod ostre podjazdy wtedy trzeba 4x4 . Na autostradzie
trzymają super nawet mokrej przy 140 km/h sprawdzone w ekstremalnym deszczu .... Błoto i tu zaczyna się problem
dopóki błoto typ torfowo-piaskowy typ błota nazwałbym lekki jeszcze idzie typ błota kamienie zmieszane z błotem but
i jeszcze idzie , ale błoto typu Less i czarnoziem tudzież żółta glina to już koniec na dodatek koleiny wieszam się na moście
co do żywotności kupiłem nówki zrobiłem jakieś 15 tyś zero zużycia ......
w końcu przyszedł czas na MT po długich poszukiwaniach szperaniach w opiniach i forum wybór padł na KUMHO MT model 834 .... chciałem KUMHO KL 71 ale w rozmiarze 235x75x15 rozmiar okazał się aktualnie w Polsce niedostępny ...
wysłałem więc zamówienie do pewnego pana z Wadowic < nazwy firmy nie podam bo boję się aby nie okazało się że to Kryptoreklama > na KUMHO MT model 834 235x75x15 ....
Stało się i przyszły no i zapanowała konsternacja opony okazały się niewiele większe od aktualnych B.F. Goodrich AT 215x75x15 no i co tu zrobić zostać przy takich czy zamienić na większe , wyszło w końcu że wymienię na 30x9.5r15 ...
oponki po założeniu prezentowały się całkiem całkiem ... o niebo lepiej od 235X75x15 !!!
zaczęły się testy moja znów subiektywna ocena jest taka ....
przejechałem na nich obecnie 2 tyś km w każdym terenie jakim się dało ...
szosa sucha bardzo dobrze dobrze trzymają w koleinach znośnie lepiej niż na 255 troszkę gorzej niż na 215 ...
prędkości do 140 km huczą ale dopiero od 85 km/h
Zima bo teraz mamy taka porę kopny śnieg na 2x2 super nosi ale wygrzebuję się nawet z dużej zaspy 4x4 lajcik ...
w błocie pośniegowym nosi na 2x2 ....
na lodzie jak na łyżwach ale o niebo lepiej jak na B F ...
natomiast na mokrej nieoblodzonej drodze staje prawie w miejscu na B F było tragicznie !!!
w Błocie naprawdę jestem pod wrażeniem orają lepiej niż B F kumpli też MT oczywiście !!!
na autostradzie w miar ej suchej nawierzchni zasuwam bez stresu do 130 powyżej huczą niemiłosiernie ale przecież to MT ...
na razie zużycie zerowe ale to dopiero 2 tyś km ....
na mokrych skałach też jest naprawdę dobrze ......
auto niestety trochę z muliło teraz częściej 4 jak 5 ale jakoś nie wpłynęło to bardzo na spalanie średnia to jakieś 11,7
więc nie jest tragicznie jak na vitarkę .... oponami jestem mile zaskoczony ......
to tyle o demie może ta opinia pomoże komuś w wyborze oponek do vitarki pozdrowienia dla wszystkich forumowiczów .....

_________________
Vitara 1.6 8 V 1990 była teraz jest 2.7 V 6 << Pancerne zderzaki made in home >> cabrio niezawodna ...


Na górę
Post: pn lut 23, 2009 12:26 am 
Offline
2" - starszy bagiennik
Awatar użytkownika

Rejestracja: pt lis 28, 2008 9:36 pm
Posty: 220
Lokalizacja: Kamienna Góra
Ja mam takie oponki i zgodzę się z Tobą na błocie pośniegowym nosi i to strasznie na ubitym śniegu śliskie natomiast sam śnieg zaspy takie do 50 cm i więcej daje rade tylko vitka jedzie sobie tam gdzie sama chce:) oponki godne polecenia


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

_________________
juz jest mały lift:)
www.extremefirstaid.pl


Na górę
Post: pn lut 23, 2009 12:30 am 
Offline
2" - starszy bagiennik
Awatar użytkownika

Rejestracja: pt lis 28, 2008 9:36 pm
Posty: 220
Lokalizacja: Kamienna Góra
piotrek13 pisze:
Ja mam takie oponki i zgodzę się z Tobą na błocie pośniegowym nosi i to strasznie na ubitym śniegu śliskie natomiast sam śnieg zaspy takie do 50 cm i więcej daje rade tylko vitka jedzie sobie tam gdzie sama chce:) oponki godne polecenia






no i dzis w zaspach pozbyłem sie tablicy :cry:

_________________
juz jest mały lift:)
www.extremefirstaid.pl


Na górę
Post: pn lut 23, 2009 10:12 am 
Offline
3" - błotołaz
Awatar użytkownika

Rejestracja: śr wrz 27, 2006 7:09 pm
Posty: 938
Lokalizacja: W-wa
W kwestii dostępności tego gumiaka. Pan Krzysztof z Wadowic, w rozmowie telefonicznej, powiedział , że KUMHO kończy produkcję tego modelu. Jezeli ktoś chce go nabyć , to może być (jeśli prawda o zakończeniu produkcji) ostatni dzwonek.

_________________
Była Vitka. Był LR II td5. Jest plaskaty z LPG...
Może tak coś poszukać wcale lub letko dłubniętego?


Na górę
Post: pn lut 23, 2009 1:34 pm 
Offline
1" - młody upalacz
Awatar użytkownika

Rejestracja: czw wrz 06, 2007 3:07 pm
Posty: 51
Lokalizacja: Poznań
szkoda, ze kończą produkcje ... kapeć naprawde godny polecenia (byłem bardzo nieufny do KUMHO jak je kupowałem - tymbardziej ze okzały się mniejsze od 235BF) po kupnie i założeniu miłe zaskoczenie w trakcji ... i tu zgodze się z opinia Kolegi "jankins" (poczatkowo też jezdziłem na Generalach) :mrgreen: viewtopic.php?f=28&t=1304 :mrgreen: .
W sobotę testowałem pokonywanie wzniesien (bo o górkach w wlkp nie można mówic :mrgreen: ) na 2H w kopnym śniegu Vitka kopała (bardzo ładnie się ta opona oczyszcza ze śniegu) jednak wzgórek został pokonany. Na czarnym autko prowadzi sie przyzwoicie. Podsumuje tak - (kat. cena - jakość) jestem z nich zadowolony.


Na górę
Post: pn lut 23, 2009 4:44 pm 
Offline
3" - błotołaz
Awatar użytkownika

Rejestracja: śr wrz 27, 2006 7:09 pm
Posty: 938
Lokalizacja: W-wa
Ja sprzedałem plaskatego i mam troszkę kasy na gumiaki (wreszcie). Zdecydowałem się na KL-71. Czekam na dostawę, obiecano się odezwać na przełomie lutego i marca.

_________________
Była Vitka. Był LR II td5. Jest plaskaty z LPG...
Może tak coś poszukać wcale lub letko dłubniętego?


Na górę
Post: czw mar 26, 2009 9:56 pm 
Offline
3" - błotołaz
Awatar użytkownika

Rejestracja: śr wrz 27, 2006 7:09 pm
Posty: 938
Lokalizacja: W-wa
No i z miesięcznym poślizgiem dotarły. :roll:
Wyglądają całkiem całkiem. Teraz tylko zakładać 8)

_________________
Była Vitka. Był LR II td5. Jest plaskaty z LPG...
Może tak coś poszukać wcale lub letko dłubniętego?


Na górę
Post: czw mar 26, 2009 11:02 pm 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: czw sty 25, 2007 3:29 pm
Posty: 3314
Lokalizacja: Janów Lubelski
... i jechać :wink:
Dobry wybór 8)

_________________
Grand Vitara II 2,0 16v 2007r.
Lift EFS
Opony 235/75/16


Na górę
Post: pt mar 27, 2009 8:12 am 
Offline
3" - błotołaz
Awatar użytkownika

Rejestracja: śr wrz 27, 2006 7:09 pm
Posty: 938
Lokalizacja: W-wa
Może dzisiaj zdążę zamienić felgi (komplet wypiaskowany i polakierowany proszkowo) i opony. Na weekend będzie jak znalazł 8)

Edit
Dostałem katalog KUMHO na 2009 rok. Opona 834 pojawia sie w wymiarach 30/9,5R15, 31/11,5R15, 235/85R16 i... to by było na tyle.

_________________
Była Vitka. Był LR II td5. Jest plaskaty z LPG...
Może tak coś poszukać wcale lub letko dłubniętego?


Na górę
Post: ndz mar 29, 2009 8:03 pm 
Offline
3" - błotołaz
Awatar użytkownika

Rejestracja: śr wrz 27, 2006 7:09 pm
Posty: 938
Lokalizacja: W-wa
Udało mi się wkleić zdjęcia
http://picasaweb.google.com/makus.sla66/GumyKUMHOKL71#

_________________
Była Vitka. Był LR II td5. Jest plaskaty z LPG...
Może tak coś poszukać wcale lub letko dłubniętego?


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 58 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl