suzuki.info.pl

Wszystko dookoła vitary i nie tylko (:
Dzisiaj jest czw mar 28, 2024 1:12 pm

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2
Autor Wiadomość
Post: śr mar 07, 2018 12:19 pm 
Offline
5" - nadszyszkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: sob kwie 21, 2007 1:35 pm
Posty: 4769
Lokalizacja: Wrocław
Silnik: LPG16B
Ja używam Insa Turbo od 10 lat i miałem już kilka kompletów z każdym rodzajem bieżnika. Są miększe od nowych opona BFG i lepiej się trzymają na mokrym (Teraz mam w jednym aucie BFG KO2 które zaraz sprzedaję bo są twarde i śliskie.
Np BFG KM2 to już wogule kamień i przy nich, nalewka Insa Risko jest miękka jak kaczuszka (kolega wymienił prawie nowe BFG KM2 225/75R16 (foto poniżej) na nalewkę Risko 235/70R16 z której jest dużo bardziej zadowolony bo w terenie robi duuuużo lepiej, na asfalcie jest tak samo cicha ale lepiej trzyma na mokrym - i jest tańsza :)

Ja osobiście dzielę nalewki na 2 grupy: Insa i inne :) . Insa robi robotę inne zazwyczaj nie i pewnie o tych piszesz :)
Mogę się zgodzić, że minusem nalewek Insa jest trudniejsze wyważanie niż nowych opon. Innych minusów nie zaobserwowałem.

Cały czas piszesz ogólnie o nalewkach.
Piasek80 pisze:
Ale zawsze nalewka. ... lżejsze od regenerowanych..... z nalewką kupioną na allegro...nalewki z neta.... opon regenerowanych.

Napisz konkretnie jakiej firmy nalewka była np twarda w zimie.

Pewnie miałeś styczność z polskimi albo włoskimi nalewkami które należą do najgorszych na rynku i są dokładnie tak kiepskie jak piszesz: Głośne, twarde, ciężkie, szybko parcieją i lubią odpaść kostki. To samo dotyczy wagi. Tanie nalewki faktycznie często są za ciężkie.


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

_________________
PS.
Przerabiasz lub podnosisz swoją Vitarę I lub Grand Vitarę I ?
Masz to w planie?
Zajrzyj na https://radzikone.pl - Zestawy i części do liftu, opony, wyciągarki i wiele innych !


Na górę
Post: śr mar 07, 2018 12:36 pm 
Offline
3" - błotołaz
Awatar użytkownika

Rejestracja: wt paź 10, 2017 12:38 pm
Posty: 872
Lokalizacja: Piotrków Kujawski
Silnik: 1.6 8v
Model: Cabrio JX
Rok prod.: 1999
Dokładnie te opony miał
http://allegro.pl/205-55r16-opona-biezn ... 37263.html

_________________
http://suzuki.info.pl/forum/viewtopic.php?f=28&t=18498


Na górę
Post: śr mar 07, 2018 1:31 pm 
Offline
2" - starszy bagiennik
Awatar użytkownika

Rejestracja: sob lis 14, 2015 10:40 am
Posty: 208
Lokalizacja: Kraków/Oslo
Silnik: 2,0 HDI(RHR)
Model: Grand Vitara
Rok prod.: 2002
Piasek80 pisze:


Taaa Gauth pneus, kupiłem kiedyś Xsare na takich oponach, nie dziwię się że ludzie mają takie opinie o nalewkach po styczności z tym badziewiem. Wystarczy że się zachmurzylo w słoneczny dzień a te opony na samą myśl o deszczu tańczyły na asfalcie.
Z Malatesty jestem zadowolony, zobaczymy co będzie po czasie. Wagę wszystkie trzymały równą, różnice były po ok 700 gram pomiędzy najcięższa i naj lżejszą. Mieszanka gumy jest naprawdę miękka, co w przypadku nalewki jest niemal oczywiste, większość potwierdzi że nalewki "schodzą" szybciej niż normalne opony.


Wysłane z mojego HTC Desire 10 lifestyle przy użyciu Tapatalka

_________________
Jest wojna są straty.
Bordo Granda +4"


Na górę
Post: śr mar 07, 2018 1:39 pm 
Offline
3" - błotołaz
Awatar użytkownika

Rejestracja: wt paź 10, 2017 12:38 pm
Posty: 872
Lokalizacja: Piotrków Kujawski
Silnik: 1.6 8v
Model: Cabrio JX
Rok prod.: 1999
On zrobił na tym 14 tyś km i nie narzekał że coś tam niedobrego się z nimi działo - może akurat kwestia przypadku że się jakieś "lepsze" trafiły lub samego auta (Auris 2.0D) to jednak dość ciężkie. Co ciekawe, pomimo takiego przebiegu żadna nie wykazywała najmniejszego zużycia :) Nie wiem ile te opony byłyby w stanie pokonać tyś kilometrów :lol:

_________________
http://suzuki.info.pl/forum/viewtopic.php?f=28&t=18498


Na górę
Post: śr mar 07, 2018 1:41 pm 
Offline
3" - błotołaz
Awatar użytkownika

Rejestracja: czw gru 27, 2012 11:06 am
Posty: 583
Lokalizacja: Łańcut / Rzeszów
BAR-GUM. Miejscowość Markowa koło Łańcuta, czyli u mnie pod nosem.

Słabe o tej firmie są opinie, ale! Jeździłem pełne 3 lata na 235/75/15 "sahara" kupionych właśnie tam. Bo było najtaniej.
I co ciekawe były w porządku. Na asfalcie były głośniejsze od Kumho kl78 - odrobinę. Wyważały się bez kombinowania, od pierwszego strzała, choć trochę ołowiu było. Do 150g chyba w skrajnym przypadku. Ale nie wiem na ile felgi były proste. Jeździłem na tym w porywach nawet 140km/h. I w zimie i w mrozie. I dawało radę. Ale z roku na rok było czuć pogorszenie w zimie i na mokrym asfalcie. Nie znikały super szybko ale nie były też nieścieralne.

Teraz mam simexy Trakkery - czyli najtańsze i najpodlejsze co tylko może być, w dodatku kupione jako II gatunek. Twarde, bardziej śliskie na mokrym, na śniegu to w ogóle wesoło jest. Głośność z racji bieżnika nawet nie do porównania (największa masakra ok. 60km/h). Nie ugina się to za bardzo, wyważyć by się może wyważyło, ale felgi mam krzywe i na ten moment wyważone kulkami do ASG jako tako daje radę o-)

Nie ma co wrzucać wszystkich nalewek do jednego worka.


Na górę
Post: śr mar 07, 2018 4:00 pm 
Offline
2" - starszy bagiennik
Awatar użytkownika

Rejestracja: ndz gru 07, 2014 10:43 am
Posty: 117
Tez mam akurat z barguma Sahary 3 rok. Potwierdzam wszystkie spostrzeżenia Generic. Teraz jest problem z dostępnością tego rozmiaru za to kopii simex od groma na rynku. Jak je zużyje to pewnie czeka mnie przesiadka na 16'' bo simexa nie chce.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl