suzuki.info.pl

Wszystko dookoła vitary i nie tylko (:
Dzisiaj jest pt mar 29, 2024 3:00 am

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
Post: sob lut 02, 2019 5:22 pm 
Offline
1" - młody upalacz

Rejestracja: pn gru 31, 2018 12:17 am
Posty: 12
Siemka panowie obecnie na vitarce jest 205/70/16 na alu feldze.I tak zakładamy teraz lift 3 cale od radzika i będzie lift budy około 3 cm żeby nie przesadzić.Dodam że auto bardziej wyprawowe w koło komina bez wielkiej utopi.Czetajac forum i sugerując sie waszymi spostrzeżeniami wybór padnie raczej na insa turbo risko i teraz pytanie o rozmiar czy jak pójdą 235/85/16 Będzie ok?Co powiecie o takim zestawie zmieści sie wszystko Nie będzie obierać oni nic.Wiem że mogę kupić takie opony i założyć i sprawdzić ale fajnie by było usłyszeć zdanie kogoś doświadczonego.Pozdrawiam początkująca offradowiec


Na górę
Post: pn lut 04, 2019 6:32 pm 
Offline
3" - błotołaz
Awatar użytkownika

Rejestracja: czw sie 31, 2017 11:33 am
Posty: 669
Silnik: XUD9TE
Model: Long 1.9TD JLX
Rok prod.: 1997
235/85/16 to bardzo fajny rozmiar, z tymże to już 32 cale, 80 cm średnicy. Duże koło. Może być ciężko żeby to upchać.

U mnie jest 31 cali w longu, lift 4" i bez body liftu weszło, ale trzeba było przesuwać w tył tylny most.

Co do obcierania przy skręcie przednich kół, zapewne wskazane będą dystanse albo bardziej niż w serii odsadzone felgi.


Na górę
Post: wt lut 05, 2019 2:56 pm 
Offline
5" - nadszyszkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: sob kwie 21, 2007 1:35 pm
Posty: 4769
Lokalizacja: Wrocław
Silnik: LPG16B
Oryginalny rozmiar 235/85R16 to straszne badziewie (wąskie i wysokie - wyglądają jak z kolarzówki :wink:) auto strasznie buja się na asfalcie i bardzo łatwo w terenie zdjąć taką oponę z felgi, co jest bardzo kłopotliwe.
Miałem Sahary (pierwsze foto poniżej) w rozmiarze 235/85R16 (800mm/205mm) w Vitarze Long 1.6 i nigdy więcej. Zamieniłem je na Sahary 265/70R16 (drugie i trzecie foto poniżej) (780mm/240mm). Auto od razu zaczęło stabilniej prowadzić się na asfalcie, odzyskało trochę mocy, a w terenie mimo mniejszej średnicy było podobnie (nadrabiały szerokością).

Mimo to, Risko w rozmiarze 235/85R16 (770mm/215mm) będzie bardzo fajną oponą bo jest to tak naprawdę odpowiednik rozmiaru 245/75R16 czyli nie jest wąska i wysoka.
Do liftu 3" z Bodyliftem 3cm na styk powinno wejść. Do tego polecam felgi 16x7 z ET0 (nie ma co szaleć z minusowym ET bo ma ono negatywny wpływ na prowadzenie i dodatkowo im ET bardziej na minusie tym bardziej opona przy skręcie, haczy o progi i trzeba więcej wycinać)

Obrazek
Powyżej Sahary 235/85R16
Poniżej Sahary 265/70R16
Obrazek
Obrazek

_________________
PS.
Przerabiasz lub podnosisz swoją Vitarę I lub Grand Vitarę I ?
Masz to w planie?
Zajrzyj na https://radzikone.pl - Zestawy i części do liftu, opony, wyciągarki i wiele innych !


Na górę
Post: wt lut 05, 2019 6:07 pm 
Offline
2" - starszy bagiennik
Awatar użytkownika

Rejestracja: sob wrz 06, 2014 3:47 pm
Posty: 264
Lokalizacja: Stawiski, woj.podlaskie
Radku, dużo jest motania aby wsadzić body lift 3cm?Mam longav6 automat i tylne koło obciera przy dobiciu o nadkole.Felgi oryginalne stalówki z gv, lift zawieszenia jest,opony 245/75R16


Na górę
Post: wt lut 05, 2019 7:16 pm 
Offline
5" - nadszyszkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: sob kwie 21, 2007 1:35 pm
Posty: 4769
Lokalizacja: Wrocław
Silnik: LPG16B
Body Lift do 5cm nie jest bardzo kłopotliwy. Najgorsze to przegiąć mieszek reduktora oraz podnieść zderzaki. Przy odpowiednim poprowadzeniu, nie trzeba wymieniać węży paliwowych czy hamulcowych na dłuższe.
Ale jak tylko tylne opony Ci dobijają, to jest wg mnie lepsza opcja:
Założenie na tył dłuższych wahaczy, amorów, dystansu sierżanta i wału do Liftu 5". Amor jest wtedy dłuższy nie o 11cm jak w Lifcie 4" Radzikone tylko aż o 16cm i nie puszcza on opony tak blisko do góry do błotnika. Do to też dużo lepszy wykrzyż. Jak chcesz znać więcej szczegółów to pisz na mail: kontakt@radzikone.pl
EDIT 2022:
Pojawiła się też podobna opcja na przód pod koła 31" bez BodyLifta

_________________
PS.
Przerabiasz lub podnosisz swoją Vitarę I lub Grand Vitarę I ?
Masz to w planie?
Zajrzyj na https://radzikone.pl - Zestawy i części do liftu, opony, wyciągarki i wiele innych !


Ostatnio zmieniony śr paź 05, 2022 3:25 pm przez radzik071, łącznie zmieniany 1 raz.

Na górę
Post: pt lut 08, 2019 9:58 pm 
Offline
1" - młody upalacz

Rejestracja: pn gru 31, 2018 12:17 am
Posty: 12
I o to właśnie mi chodziło super dziękuję bardzo za pomoc w uzyskaniu odpowiedzi bardzo wyczerpującej odpowiedzi.Czas sie brać do motania.Do zobaczyskaw tereni :D : D :D


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl