suzuki.info.pl

Wszystko dookoła vitary i nie tylko (:
Dzisiaj jest pt kwie 19, 2024 3:49 am

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Felgi do XL7
Post: wt lip 23, 2019 3:18 pm 
Offline
2" - starszy bagiennik

Rejestracja: pn lis 07, 2011 3:52 pm
Posty: 168
Lokalizacja: Miechów
Chcę kupić takie felgi:
https://allegro.pl/oferta/felgi-5x139-7 ... 7657558087
uda się je zastosować czy będzie coś ocierało?
Pozdrawiam

_________________
blondi cabrio 1,6 16V,
doszła srebrna XL-7 2,7 24V


Na górę
Post: wt lip 23, 2019 5:02 pm 
Offline
5" - nadszyszkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: sob kwie 21, 2007 1:35 pm
Posty: 4769
Lokalizacja: Wrocław
Silnik: LPG16B
Z felgami do GV jest ciężko.
Te będą haczyć o zacisk.
To że mają ET na minusie nie pomoże (na foto poniżej widać, gdzie to będzie haczyć:


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

_________________
PS.
Przerabiasz lub podnosisz swoją Vitarę I lub Grand Vitarę I ?
Masz to w planie?
Zajrzyj na https://radzikone.pl - Zestawy i części do liftu, opony, wyciągarki i wiele innych !


Na górę
Post: ndz sie 23, 2020 9:06 am 
Offline
1" - młody upalacz

Rejestracja: ndz maja 08, 2016 5:42 pm
Posty: 35
Lokalizacja: Lipinki
Silnik: J20A 16V
Model: GV1 3D cabrio
Rok prod.: 1999
Witam.
odgrzeję temat ale temat zbliżony, moje auto nie XL7 lecz GV1 3D.
Chcę założyć do GV1 3D felgi stalowe R15 ET-22.
Felgi weszły nic nie obciera ,koło się obraca ,klocki prawie nowe.
Opony jakie chcę założyć to 235 75 R15 MT BF Goodrich (takie mam w Vitara 3D)
Grand Vitara jeszcze nie ruszana ,seria ale planuję Lift budy i Lift 4'' .
Zakładać jakieś dystanse 5 - 10 mm ? Wiem że wtedy trzeba wymienić szpilki na dłuższe .Czy jak założę te dystanse to może coś obcierać potem w terenie jak już będzie podniesione wszystko ?
Obrazek
Obrazek

_________________
GV1 2.0 16V automat
lift 4" by Radzikone
body lift 2"
BF Goodrich 265/70/R16 MT km3
zderzak stal ,most przód stal ,progi z profila :D :D :D


Na górę
Post: pn sie 24, 2020 10:45 am 
Offline
5" - nadszyszkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: sob kwie 21, 2007 1:35 pm
Posty: 4769
Lokalizacja: Wrocław
Silnik: LPG16B
GV 3d ma mniejsze hamulce niż GV 5d i xl7 i dlatego wchodzi tam większość felg w tym 15".
Do montażu dystansów 5mm do felg stalowych nie trzeba wydłużać szpilek. Ale i tak Ci to nie potrzebne.

_________________
PS.
Przerabiasz lub podnosisz swoją Vitarę I lub Grand Vitarę I ?
Masz to w planie?
Zajrzyj na https://radzikone.pl - Zestawy i części do liftu, opony, wyciągarki i wiele innych !


Na górę
Post: śr kwie 13, 2022 6:09 pm 
Offline
1" - młody upalacz

Rejestracja: czw gru 23, 2021 9:50 pm
Posty: 48
Silnik: 2.7 6v
Model: XL7
Rok prod.: 2004
Witam,


Gubię się w tych oznaczeniach, czy 16x7 czy 16x8 Czy ET -15 wystarczy? Czy felga z nitami jest w czymś gorsza/lepsza ?

XL7 2004 polift wersja USA (jesli to ma jakies znaczenie) - montowany bedzie lifting 4" . Proszę o pomoc, jakie felgi mam kupić, aby nic nie ocierało, mógł założyć większe opony niż oryginalne (np. 235/70) i "wszystko było dobrze" ?


Na górę
Post: śr kwie 13, 2022 10:31 pm 
Offline
2" - starszy bagiennik
Awatar użytkownika

Rejestracja: pn wrz 11, 2017 10:21 pm
Posty: 222
Lokalizacja: Radom
Model: GVI
Rok prod.: 2005
radzik071 pisze:
GV 3d ma mniejsze hamulce niż GV 5d i xl7 i dlatego wchodzi tam większość felg w tym 15".
Do montażu dystansów 5mm do felg stalowych nie trzeba wydłużać szpilek. Ale i tak Ci to nie potrzebne.

Radziu, a czy u Ciebie w sklepie felgi 16" dostępne są tak jak w opisach na stronie ???
Aktualne to jest wszystko odnośnie dostępności ?
Felga stalowa czarna czym się różni od Felga stalowa czarna z nitami tylko wizualnie tym, że ma te świecidełka ???


Na górę
Post: czw kwie 14, 2022 1:28 pm 
Offline
5" - nadszyszkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: sob kwie 21, 2007 1:35 pm
Posty: 4769
Lokalizacja: Wrocław
Silnik: LPG16B
DewREW pisze:
...Gubię się w tych oznaczeniach, czy 16x7 czy 16x8 Czy ET -15 wystarczy? Czy felga z nitami jest w czymś gorsza/lepsza ?

16 to średnica a 7 lub 8 to szerokość felgi w calach. Do opon o szerokości 225 ; 235 ; 245 w terenie lepiej mieć felgę 7" bo trudniej będzie ją uszkodzić i trudniej zrzucić opone z felgi. Na asfalcie stabilniej będzie na feldze szerokiej na 8". Nity to tylko plastikowe ozdoby. Mogą się podobać lub nie - funkcji brak.

DewREW pisze:
...XL7 2004 polift wersja USA (jesli to ma jakies znaczenie) - montowany bedzie lifting 4" . Proszę o pomoc, jakie felgi mam kupić, aby nic nie ocierało, mógł założyć większe opony niż oryginalne (np. 235/70) i "wszystko było dobrze" ?

Żeby na 100% nic nie obcierało to należy mieć seryjne auto na seryjnych szosówkach. Jak ktoś się decyduje na przerobienie całego zawieszenia i wkładanie dużo większych opon niż oryginalne to należy się liczyć z tym że trzeba będzie np wywalić chlapacze czy podciąć kawałek plastiku w zderzaku czy nadkolu (jakby nie było, to wycięcie kawałka plastiku to jest pierdoła w porównaniu do reszty robót).
Cytuję opis Liftu 4" Radzikone https://radzikone.pl/lift-zawieszenia-4-cale-suzuki-grand-vitara-xl7
...Przesuwają również koła w przód, dzięki czemu po podcięciu dolnej krawędzi zderzaka przedniego, możemy założyć większe koła.
Bez konieczności podcinania progu czy błotnika mieszczą się opony do 30" (polecamy rozmiar 235/70R16 oraz 245/70R16).
Do zamontowania opon większych niż oryginalne wymagane są bardziej odsadzone felgi z ET -15 lub ET -25.
Przy oryginalnych oponach mogą zostać seryjne felgi z odsadzeniem ET +5...


Od siebie dodam, że w GVI z Liftem Radzikone 3" oraz 4", niektóre opony 225/75R16 o wąskim karkasie(np. BFG KM3 czy Yokohama G015) mieszczą się z oryginalnymi felgami 16x7 ET 5.
Jak opona ma za szeroki karkas to wtedy haczy wewnętrzną częścią o tylne gniazda sprężyn w ramie, co może spowodować przecięcie boków opon! Dlatego najbezpieczniej jest zastosować felgi z ET -15 lub ET -25.

_________________
PS.
Przerabiasz lub podnosisz swoją Vitarę I lub Grand Vitarę I ?
Masz to w planie?
Zajrzyj na https://radzikone.pl - Zestawy i części do liftu, opony, wyciągarki i wiele innych !


Na górę
Post: czw kwie 14, 2022 1:32 pm 
Offline
5" - nadszyszkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: sob kwie 21, 2007 1:35 pm
Posty: 4769
Lokalizacja: Wrocław
Silnik: LPG16B
kwiatek.pl pisze:
...Radziu, a czy u Ciebie w sklepie felgi 16" dostępne są tak jak w opisach na stronie ???
Aktualne to jest wszystko odnośnie dostępności ?

Od początku 2021 roku trudno mówić o dostępności felg pasujących do GVI. Raz na parę miesięcy pojawi się kilka kompletów i tyle.
trzeba pytać lub najlepiej rezerwować w przód...

kwiatek.pl pisze:
Felga stalowa czarna czym się różni od Felga stalowa czarna z nitami tylko wizualnie tym, że ma te świecidełka ???

Tak, felgi stalowe różnią się tylko wizualnie. Nity to ozdoba.

_________________
PS.
Przerabiasz lub podnosisz swoją Vitarę I lub Grand Vitarę I ?
Masz to w planie?
Zajrzyj na https://radzikone.pl - Zestawy i części do liftu, opony, wyciągarki i wiele innych !


Na górę
Post: pt kwie 15, 2022 6:07 pm 
Offline
1" - młody upalacz

Rejestracja: czw gru 23, 2021 9:50 pm
Posty: 48
Silnik: 2.7 6v
Model: XL7
Rok prod.: 2004
radzik071 pisze:
kwiatek.pl pisze:
...Radziu, a czy u Ciebie w sklepie felgi 16" dostępne są tak jak w opisach na stronie ???
Aktualne to jest wszystko odnośnie dostępności ?

Od początku 2021 roku trudno mówić o dostępności felg pasujących do GVI. Raz na parę miesięcy pojawi się kilka kompletów i tyle.
trzeba pytać lub najlepiej rezerwować w przód...


a te które sa dostepne tutaj https://radzikone.pl/felgi to nie będą też pasować?
Bardziej mi chodzi o to, że czytałem iż niektóre felgi haczą o zacisk. Więc chciałbym kupić raz, a dobrze.


Na górę
Post: wt kwie 19, 2022 8:37 am 
Offline
5" - nadszyszkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: sob kwie 21, 2007 1:35 pm
Posty: 4769
Lokalizacja: Wrocław
Silnik: LPG16B
DewREW pisze:
a te które sa dostepne tutaj https://radzikone.pl/felgi to nie będą też pasować?
Bardziej mi chodzi o to, że czytałem iż niektóre felgi haczą o zacisk. Więc chciałbym kupić raz, a dobrze.


Musisz zapytać co akurat jest dostępne. To niestety jest tak, że zamawiamy jedną partię felg które pasują a za 3 miesiące przyjdzie następna partia tych samych felg w tych samych pudełkach z tym samym symbolem i już niestety ma inny kształt i nie pasują :roll: Każdą partie przymierzamy na auto...

_________________
PS.
Przerabiasz lub podnosisz swoją Vitarę I lub Grand Vitarę I ?
Masz to w planie?
Zajrzyj na https://radzikone.pl - Zestawy i części do liftu, opony, wyciągarki i wiele innych !


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl