suzuki.info.pl

Wszystko dookoła vitary i nie tylko (:
Dzisiaj jest czw mar 28, 2024 3:30 pm

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
Post: pt lis 19, 2021 9:30 pm 
Offline
0" - piaskownica

Rejestracja: śr lis 17, 2021 1:47 pm
Posty: 1
Silnik: 1.6 16v
Model: 5d
Rok prod.: 1992
Witam kolegów,
Otworzyłem temat bo zasadniczo nie odnalazłem satysfakcjonującej mnie odpowiedzi w innych tematach.
Chodzi o praktyczną poradę dla myśliwego niż offroadowca, tj. muszę co jakiś czas dojechać w dość trudny teren, opuszczone, torfowe łąki obecnie zarośnięte trzciną i krzewami. Mam obecnie założone opony 205x75x15, jakos udaje mi się tam dojechac ale po kilku razach teren jest rozjeżdzony no i kilka razy musiałem korzystać z pomocy bo wkleiłem auto. Problem jest taki, że wydaje się że mam za wąskie opony i szybko grzęznę w tym terenie, szybko robia sie waskie koleiny, gdzie później stoi woda no i jest coraz trudniej przejechać. Obecnie mam opony MT nalewki Ranger Super Grip. Pytanie, czy jak podniosę zawieszenie i wsadze kola 30 cal. np kopie Simex to te kilka centów wzwyż i w szeż zrobi dużą różnicę Waszym zdaniem? Czy auto znacząco mniej przy wadze Vitary I w wersji long będzie się zapadało na takim terenie, dzięki czemy wiecej razy zdołam tam przejechać. Proszę o poradę...


Na górę
Post: sob lis 20, 2021 10:18 pm 
Offline
3" - błotołaz

Rejestracja: pn lut 02, 2009 8:00 am
Posty: 652
Lokalizacja: Gliwice
Silnik: 2.5
Model: Grand Vitara
Rok prod.: 2003
Myślałem ostatnio w temacie takiego dozbrajania auta. Prędziej czy później i tak się zakopiesz, a dodatkowo z 30" simexem może iść konieczność wzmiacniania przedniego napędu.
Jeżeli nie zależy Ci na upalaniu, a bardziej dojeździe w trudne miejsce i większą niezależność w terenie to obstawiałbym że wyciągarka będzie tańszą i trochę pewniejszą opcją niż lift, opony i wzmacnianie napędu.

_________________
Było v6, jest kolejne


Na górę
Post: ndz lis 21, 2021 9:46 pm 
Offline
5" - nadszyszkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: sob kwie 21, 2007 1:35 pm
Posty: 4769
Lokalizacja: Wrocław
Silnik: LPG16B
Jeżeli są tam drzewa to wyciągarka i po temacie.
Jak jednak chcesz iść w Lift zawieszenia i opony to polecam Lift 3" lub 4" co pozwoli upchać oponę SAHARA 265/70 R15 która jest bardzo szeroka jak na swoją średnicę (średnica 750mm i szerokość bieżnika aż 240mm). Przy delikatnym operowaniu gazem, w torfie do to radę na alu moście.

_________________
PS.
Przerabiasz lub podnosisz swoją Vitarę I lub Grand Vitarę I ?
Masz to w planie?
Zajrzyj na https://radzikone.pl - Zestawy i części do liftu, opony, wyciągarki i wiele innych !


Na górę
Post: pn lis 22, 2021 6:50 pm 
Offline
2" - starszy bagiennik
Awatar użytkownika

Rejestracja: pn lis 27, 2006 9:56 pm
Posty: 161
Lokalizacja: Przemyśl
Silnik: 1,6 8v
Model: Cabrio JLX
Rok prod.: 1999
Reasumując, na takim terenie zrób jak najlżejsze auto, jak najszersze opony i nie jeździj po tych samych śladach tylko trochę "po bokach". Jeśli nie ma drzew a miałbyś wyciągarkę, to mile widziana byłaby sprytna kotwiczka na takich łąkach. Gdybyś chciał ją podnieść, to zrób to rozsądnie aby Cię później po drodze nie miotało za bardzo :wink:

_________________
Vitka cabrio 1,6 8V - Pozdrawiam...


Na górę
Post: pn gru 20, 2021 9:53 pm 
Offline
2" - starszy bagiennik

Rejestracja: ndz lis 14, 2010 11:55 pm
Posty: 222
Lokalizacja: Garwolin
Silnik: baleno G16B
Rok prod.: 1991
Ja dodam od siebie, że ja vitary nie upalam tylko potrzebna na dojazd do działki na wsi. I różnica pomiędzy oponami 205 a 235 jest kolosalna. Na 205 wycinałem koleiny na dróżce, a 235 częściej przejedzie wierzchem.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl