Strona główna
 
Forum
 
   

www.suzuki-czesci.pl
 

Newsletter
(wpisz adres e-mail)

F.P.H.U. "Pracownia Metalu"
Częœci i akcesoria z USA do pojazdów 4x4
Naklejki na zloty, rajdy, wyprawy, emblematy klubowe
 

Częste uszkodzenia i słabe strony vitary

Przedni most:

Vitara posiada bardzo delikatny przedni most, który ulega częstym uszkodzeniom. Bardzo częstym zjawiskiem jest uszkodzenie obudowy mostu przy silniku 16 V, ale warto dodać że obudowy z lat 89 do 93 były solidniejsze a odlewy grubsze.

Oto niektóre uszkodzenia:

Można temu zaradzić np. tak:

lub tak:Półosie:

Vitara, wbrew pozorom posiada bardzo dobre półosie, o ile Santana nie wprowadziła modyfikacji. Pierwsze vitary posiadały przy moście przeguby kulkowe, ale potem pojawiły się te trójramienne które bardzo często ulęgają uszkodzeniom.

Wykorzystałem materiały i pomysłowe patenty Leszka i Krzysia z klubu 4x4 pajęczno

 

Klamka tylnej klapy:

To też bardzo typowy objaw. Pół biedy, jeśli pęknie tylko część rączki - da się z tym żyć, ale zwiększa to ryzyko, że po pewnym czasie urwie się całkiem (od mech. otwierania) i otwierać trzeba będzie od środka.
My kupiliśmy auto już z pękniętą klamką, ale wytrzymała jakieś 2 lata, aż do czasu, gdy zimą chcieliśmy otworzyć bagażnik.

 

Korozja: 

Niestety, jest to częsta przypadłość szczególnie aut z fabryki w Hiszpanii. Najbardziej narażone są miejsca takie, jak progi (pod plastikowymi nakładkami), podłoga bagażnika - okolice mocowań pasów bezpieczeństwa, nadkola przednie i wiele innych miejsc ;)

Trochę szczegółów znajduje się tu

     
 

Copyright © 2006- Suzuki.info.pl, designed by 76SG