Strona główna
 
Forum
 
   

www.suzuki-czesci.pl
 

Newsletter
(wpisz adres e-mail)

F.P.H.U. "Pracownia Metalu"
Częœci i akcesoria z USA do pojazdów 4x4
Naklejki na zloty, rajdy, wyprawy, emblematy klubowe
 

W przypadku niewłaściwie (bądź wcale) nie działających szyb elektrycznych, przyczyna może być prosta i tania do usunięcia.

Winne mogą być styki przełącznika. Żeby się do nich dostać, trzeba zdemontować tapicerkę drzwi .

Po wyjęciu panelu, należy go rozłożyć. Są tam prymitywne styki naciskane wyłącznikami. Były dość mocno zabrudzone. Czyszczenie sprawiło, że szyby zaczęły ochoczo i bez zwłoki ruszać w górę i w dół :) . Dodatkowo zaczęła działać funkcja zamykania i otwierania central zamka !

Do rozebrania panelu potrzebowałem mały, płaski wkrętak i siedem zapałek ściętych na klin, do "blokowania" zatrzasków (po cztery z każdej strony). Uwaga! Plastik , z którego jest wykonana czarna osłona panela, jest delikatny i łatwo pęka.


Tak wygląda po zdjęciu "czarnej" osłony

1
Widoczne wypalone styki:Cztery blaszki sterujące szybami i jedna centralnym zamkiem:Usunąłem brud z dostępnych miejsc na tyle ile się udało. Blaszek stanowiących styki nie można zamienić kierunkami. Nie pozwala na to kształt a rozłożenie masy powoduje takie a nie inne układanie blaszek w gniazdach (ułożenie widać na pierwszej fotce). Niestety nie posiadałem żadnego odświeżającego siuwaksu dla elektryków i panel złożyłem "na sucho", ale warto użyć specjalnych środków do styków elektrycznych, które dostępne są w handlu.
@Masmo, Sla66
     
 

Copyright © 2006- Suzuki.info.pl, designed by 76SG