Strona główna
 
Forum
 
   

www.suzuki-czesci.pl
 

Newsletter
(wpisz adres e-mail)

F.P.H.U. "Pracownia Metalu"
Częœci i akcesoria z USA do pojazdów 4x4
Naklejki na zloty, rajdy, wyprawy, emblematy klubowe
 

Czasami pojawia się potrzeba zdemontowania tapicerki drzwi. Czy to do zabezpieczenia zamka przed zimą, czy też z innych powodów. Wbrew pozorom, do całej tej operacji wystarczy tylko śrubokręt.

Ponieważ nasze auta są już w wieku dojrzałym, jeśli mamy taką możliwość, możemy podgrzać spinki delikatnie farelką lub np. suszarką do włosów. Dzięki temu będzie szansa, że plasticzki nam nie popękają (ogólnie, należy unikać ruszania części stosunkowo łatwo łamliwych przy niskich temperaturach zewn.).

Na początku trzeba zdjąć nakładkę od wewnętrznej strony lusterka:Potem wykręcamy śrubę z uchwytu / schowka na drzwiach:Następna w kolejności jest klamka wewnętrzna:Po odkręceniu tych śrubek podważamy tapicerkę albo specjalnym klinem, albo palcami ;) Nie będzie z tym problemu, bo tapicerka mocowana jest na takich klipsach:
Po wykręceniu śruby należy ją wysunąć z zaczepu, delikatnie obrócić i wysunąć przez otwór w tapicerce.Potem odłączamy wiązkę od włącznika podnośnika szyb:Po tym wszystkim ukaże nam się taki widok:

     
 

Copyright © 2006- Suzuki.info.pl, designed by 76SG